Sociálne siete

DOMOV

Prieskum: Voľby by vyhral Hlas-SD, Za ľudí predbehla hnutie Sme rodina

Vyplýva to z prieskumu preferencií politických strán, ktorý uskutočnila agentúra Polis Slovakia pre tlačovú agentúru SITA od nedele 31. januára do pondelka 8. februára.

Zverejnené:

Upravené: 11. februára 2021 o 11:37

80

large nrsr edecfce
SITA/Kancelária NR SR

SITA

BRATISLAVA – Ak by sa parlamentné voľby konali vo februári, vyhrala by ich strana Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) so ziskom 21,4 percenta hlasov. Vyplýva to z prieskumu agentúry Polis Slovakia, ktorý pre agentúru SITA uskutočnila od nedele 31. januára do pondelka 8. februára. Agentúra vykonala prieskum telefonickou formou na vzorke 1 131 respondentov starších ako 18 rokov v rámci celého územia Slovenska. Respondenti odpovedali na otázku „Keby boli parlamentné voľby tento víkend, ktorú stranu, hnutie, alebo koalíciu by ste volili?”

Na druhom mieste sa podľa prieskumu umiestila koaličná strana Sloboda a Solidarita (SaS), ktorej by svoj hlas odovzdalo 12,5 percenta voličov. Nasledovali by hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) so ziskom 12,2 percenta, ďalej Smer – sociálna demokracia (8,9 percenta), Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko (7 percent) a Progresívne Slovensko (6,2 percenta). Do parlamentu by sa dostala aj v súčasnosti mimoparlamentná Strana maďarskej komunity (SMK), ktorú by volilo 5,5 percenta opýtaných. Do Národnej rady SR (NR SR) by sa tesne dostali dve koaličné strany Za ľudí (5,5 percenta) a Sme rodina (5,2 percenta).

Podľa výsledkov prieskumu by víťazný Hlas-SD v parlamente získal 38 kresiel, SaS a OĽaNO zhodne po 22, Smer-SD 16, ĽSNS 12 a Progresívne Slovensko 11 kresiel. SMK a Za ľudí by získali zhodne po desať a Sme rodina deväť kresiel. Na voľbách by sa zúčastnilo 63 percent opýtaných, voliť by určite nešlo desať percent respondentov, nerozhodnutých bolo 27 percent voličov.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA