Sociálne siete

DOMOV

Šeliga: V koalícii je vnútorné pnutie, Sulík s Matovičom už asi kamaráti nebudú

Zverejnené:

Upravené: 22. januára 2021 o 22:37

271

large seliga badc
ZDROJ: Juraj Šeliga, SITA/Branislav Bibel

REKLAMA

30. december 2020 15:58 SITA, redakcia

BRATISLAVA – V koalícii je vnútorné pnutie, nie je to však také dramatické, ako to vidia ľudia navonok. V rozhovore pre agentúru SITA a portál Webnoviny.sk to povedal podpredseda Národnej rady SR (NR SR) Juraj Šeliga (Za ľudí). Domnieva sa, že predseda vlády Igor Matovič (OĽaNO) a minister hospodárstva Richard Sulík (SaS) už asi kamaráti nebudú.

Šeliga dúfa, že vláda vydrží celé funkčné obdobie. „Bol by som za to rád, lebo už zaznievajú rôzne hlasy, že by sa koalícia mala rozpadnúť. Je evidentné, že v koalícii je vnútorné pnutie, chcem však povedať, že to nie je tak dramatické, ako to vidia ľudia navonok. Niekedy sa mi zdá, že to v médiách vyzerá horšie, ako to reálne je,” uviedol.

Osobné a politické limity členov koalície sú podľa neho po tomto roku jasné. „Potom je ale na mieste otázka akejsi hranice. Podľa mňa v tomto treba byť rozumný a prudérny a nie sa silou mocou držať ,prilepený na stoličke´, alebo hneď búchať po stole,”vysvetlil Šeliga. Verí, že vzťahy v koalícii sa znormalizujú. Koalícia totiž podľa jeho slov urobila doteraz veľa dobrých vecí. „Zopakujem to, čo som už povedal, všetka energia musí byť smerovaná na boj proti pandémii a osobné hádky či animozity musia ísť preč. V súčasnej dobe je totiž prvoradé zdravie, vzdelanie a ekonomická pomoc,” zdôraznil podpredseda parlamentu.

Na otázku agentúry SITA, či si vie predstaviť situáciu, na základe ktorej by strana Za ľudí vystúpila z koalície, odpovedal, že si takú situáciu nechce predstavovať, aj keď každý má podľa neho nejakú červenú čiaru. „Za seba môžem povedať, že nie som prilepený na stoličke a svoje limity mám vnútorne definované. Chcem však byť optimista a preto verím, že s novým rokom príde aj nová energia a chuť veci posúvať dopredu s pokojom a rozvahou,“ dodal Šeliga.

Celý rozhovor je dostupný na: https://www.webnoviny.sk/seliga-ak-by-minister-skolstva-nechal-deti-zopakovat-jeden-rok-nepovazoval-by-som-to-za-strateny-rok-ich-zivota/

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA