Sociálne siete

DOMOV

Vodič, ktorý zrazil mamičku s deťmi, poputuje do väzby

Zverejnené:

Upravené: 7. októbra 2022 o 17:01

274

Zdroj: KRPZ

REKLAMA

Globalnews

Sudkyňa Okresného súdu v Čadci poslala vodiča, ktorý zrazil na chodníku v Čadci matku s dvomi deťmi do väzby, rozhodla o tom v neprítomnosti obvineného. Uznesenie súdu ešte nie je právoplatné. Prokurátor sa vzdal práva na podanie sťažnosti. 

„Sudkyňa rozhodla o jeho vzatí do väzby, keďže existuje dôvodná obava, že ujde alebo sa bude skrývať, aby sa tak vyhol trestnému stíhaniu alebo trestu. Taktiež existuje dôvodná obava, že bude pokračovať v trestnej činnosti,“ doplnil Michňa.

Podľa Gabriely Kremeňovej hovorkyne Krajského riaditeľstva Policajného zboru (PZ) v Žiline obvinili policajti 37-ročného vodiča z trestného činu ublíženia na zdraví v súbehu s trestným činom ohrozenia pod vplyvom návykovej látky.

Romana Tabák a dvaja ďalší budú pôsobiť v hnutí Sme rodina

„Po dopravnej nehode v stredu (5. 10.) sa podrobil dychovej skúške s výsledkom 0,86 miligramu na liter (1,79 promile) alkoholu vo vydychovanom vzduchu,“ spresnila.

Matku s deťmi aj vodiča po nehode previezli na ošetrenie do Kysuckej nemocnice v Čadci. Matku z nemocnice prepustili, zranené dievčatko neskôr previezli na ďalšie vyšetrenia do Univerzitnej nemocnice v Martine (UNM).

„Je hospitalizované na JIS oddelení kliniky detí a dorastu, jeho stav je stabilizovaný,“ uviedla Zuzana Marčeková z oddelenia marketingovej komunikácie UNM.

Nobelovu cenu za chémiu získali dvaja Američania a Dán za molekulárny výskum

 

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA