Sociálne siete

DOMOV

Za agresívne správanie v nemocnici vo Svidníku obvinili piatich ľudí

Zverejnené:

Upravené: 2. januára 2022 o 11:42

95

zdroj: Facebook

REKLAMA

Globalnews

Polícia obvinila z trestného činu násilia voči skupine obyvateľov piatich ľudí. Tí sa mali podľa krajskej policajnej hovorkyne z Prešova Jany Ligdayovej ešte koncom novembra vo svidníckej nemocnici správať agresívne a vulgárne.

„Počas incidentu viaceré osoby vstúpili na covidové oddelenie a ich správanie vyvolávalo obavy. Personál sa pred nimi uzamkol v jednej z izieb. Výtržníci im búchali a kopali do dverí izby a snažili sa do nej dostať. Neustále personálu vulgárne nadávali a vyhrážali sa im zabitím,“ priblížila hovorkyňa. Skupinka agresorov neskôr z miesta odišla preč.

Dôležitejšie ako rozdelením postov v koalícii je venovať sa pandémii, tvrdí Heger

Prípadom sa začala polícia okamžite zaoberať. Vyšetrovanie tohto incidentu, ako aj získané dôkazy umožnili poverenému príslušníkovi obvodného oddelenia Policajného zboru vo Svidníku vzniesť obvinenie voči piatim osobám. Obvinené sú za trestný čin násilia proti skupine obyvateľov spáchaný v súbehu s trestným činom výtržníctva.

„Išlo o 15-ročné dievča z obce Havaj, 20-ročnú ženu zo Stropkova a troch mužov vo veku 32, 21 a 18 rokov pochádzajúcich taktiež z obce Havaj,“ doplnila Ligdayová. Ak sa obvineným osobám vina preukáže, hrozí im trest odňatia slobody na šesť mesiacov až tri roky. V prípade mladistvých osôb ide o polovičnú trestnú sadzbu.

Ghislaine Maxwell je vinná z napomáhania Epsteinovi pri zneužívaní dievčat

REKLAMA

NAJČÍTANEJŠIE

REKLAMA

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA