Sociálne siete

Ekonomika

Eurowings navyšuje lety na Malorku počas Veľkej noci

Inštitút Roberta Kocha vyradil časti Španielska zo zoznamu rizikových oblastí, čo viedlo k veľkému nárastu rezervácií.

GLOBAL NEWS

Zverejnené:

16

Ilustračné foto, zdroj: Unsplash/Kevin Hackert

SITA

BERLÍN – Nemecká nízkonákladová letecká spoločnosť Eurowings navyšuje počet letov z Nemecka na Malorku počas Veľkej noci. Rozhodla sa tak po tom, čo zrušenie cestovnej výstrahy v Nemecku viedlo k veľkému nárastu rezervácií.

Inštitút Roberta Kocha, nemecké centrum pre kontrolu a prevenciu chorôb, v piatok oznámil, že s účinnosťou od nedele vyraďuje časti Španielska, vrátane Baleárskych ostrovov, ktorých súčasťou je aj Malorka, zo zoznamu rizikových oblastí. Ľudia prichádzajúci z takýchto oblastí musia po návrate do Nemecka absolvovať karanténu. Ministerstvo zahraničných vecí stále odporúča, aby sa ľudia vyhli cestovaniu, ktoré nie je nevyhnutné.

Cestovná kancelária TUI následne v piatok oznámila, že posúva štart letov z niektorých nemeckých letísk na Malorku o šesť dní, na 21. marca.

Eurowings v nedeľu uviedla, že pár hodín po oznámení si zákazníci zarezervovali mnoho letov a preto rozširuje svoj obmedzený program služieb na Malorku počas veľkonočných sviatkov o ďalších 300 letov. Pasažieri cestujúci na Malorku musia mať negatívny test na koronavírus.

V Nemecku v súčasnosti platí lockdown, ktorý by mal trvať prinajmenšom do 28. marca. Uvoľňovanie opatrení je zatiaľ nejasné, keďže počet infikovaných koronavírusom rastie. Hotely v Nemecku nemôžu ubytovávať turistov od začiatku novembra.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA