Sociálne siete

Ekonomika

Vrchný súd v Prahe zamietol Majského sťažnosť, ostáva vo väzbe

Zverejnené:

Upravené: 26. januára 2021 o 21:01

64

large b f  ab bbdd phpcins eedce

REKLAMA

8. september 2020 20:00 SITA, redakcia

BRATISLAVA 8. septembra (SITA) – Vrchný súd v Prahe zamietol sťažnosť právoplatne odsúdeného Jozefa Majského, ktorý tak zostáva v predbežnej väzbe. Agentúru SITA o tom informovala hovorkyňa Mestského súdu v Prahe Markéta Puci. Doplnila, že štátna zástupkyňa podala na pražský súd návrh na predanie Majského k výkonu trestu do Slovenskej republiky. Pojednávanie o tom návrhu sa bude konať 30. septembra o 11:00 na Mestskom súde v Prahe.

Mestský súd v Prahe vzal Jozefa Majského, odsúdeného v kauze podvodu nebankoviek Horizont Slovakia a BMG Invest, do predbežnej väzby 6. augusta. Vyhovel tak návrhu Mestského štátneho zastupiteľstva v Prahe. Proti tomuto rozhodnutiu podal Majský sťažnosť.

Senát Najvyššieho súdu SR (NS SR) zamietol na pojednávaní 29. júla odvolanie Majského v kauze podvodu nebankoviek Horizont Slovakia a BMG Invest. NS SR tak potvrdil rozhodnutie Špecializovaného trestného súdu v Pezinku, ktorý ho v roku 2015 odsúdil na deväť rokov odňatia slobody. Odsúdeného Majského zadržala v utorok 4. augusta v nemocnici v Prahe česká polícia. Podľa medializovaných informácií bol hospitalizovaný na psychiatrii.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA