Sociálne siete

Šport

Hamilton pre koronavírus dosť schudol, stále ho cíti na pľúcach

Zverejnené:

Upravené: 29. januára 2021 o 16:42

261

large hamilton bedcd
ZDROJ: Lewis Hamilton, SITA/AP Photo/Brynn Lennon

REKLAMA

13. december 2020 15:48 SITA, redakcia

BRATISLAVA – Britský šampión motoristickej formuly 1 Lewis Hamilton priznal, že po prekonaní koronavírusu stále pociťuje následky ochorenia COVID-19 predovšetkým pri dýchaní. Tridsaťpäťročný pretekár musel vynechať predchádzajúcu Veľkú cenu Sachíru v Bahrajne pre dva pozitívne testy, no stihol sa zotaviť pred poslednou tohtosezónnou VC Abú Zabí v Spojených arabských emirátoch.

„Nie som stopercentne pripravený. Naozaj mi je ľúto tých, ktorých vážne zasiahol COVID-19, ktorí pre túto chorobu stratili blízkych… Toto je hrozný vírus. Zatiaľ sa necítil úplne zdravý, stále to cítim na mojich pľúcach,“ povedal Hamilton pre televíznu stanicu Sky Sport, citoval ho aj web sportowefakty.wp.pl.

Sedemnásobný majster sveta prezradil, že koronavírus ho vyčerpal hlavne fyzicky. „Snažil som sa čo najviac spať, ale nebolo to ľahké. Navyše som dosť schudol. Nie som kondične na takej úrovni, ako keď som naposledy súťažil,“ skonštatoval Hamilton.

Aj skrátenú sezónu 2020 MS F1 však Hamilton pretvoril na svoj obraz. Triumf na VC Bahrajnu pred dvoma týždňami bol jeho jedenásty z dovtedy pätnástich tohtosezónnych pretekov MS F1. V predstihu si zabezpečil siedmy titul majstra sveta, ktorým sa vyrovnal nemeckej legende Michaelovi Schumacherovi. Na konte má aj 95 víťazných pretekov, čo je ďalší rekordný zápis.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA