Sociálne siete

Šport

Päťnásobný olympijský medailista Keller je na slobode, musí sa však vyhýbať Washingtonu

Päťnásobný olympijský medailista Keller je na slobode, musí sa však vyhýbať Washingtonu

Zverejnené:

Upravené: 15. januára 2021 o 14:00

63

large Capitol Breach Olympian  fcfecaab fbae
ZDROJ: Archívna snímka/SITA/AP Photo/Thomas Kienzle

REKLAMA

15. január 2021 02:00 SITA, redakcia

WASHINGTON – Päťnásobný olympijský medailista v plávaní Američan Klete Keller čelí obvineniu z účasti na minulotýždňových násilnostiach v sídle amerického Kongresu – washingtonskom Kapitole. Aktuálne 38-ročného Kellera už prepustili na slobodu, až do inaugurácie nového prezidenta Joea Biden sa však musí vyhýbať hlavnému mestu Washington. Potom smie do mesta pricestovať len v súvislosti so súdnym procesom, ktorému sa pravdepodobne nevyhne. Musel tiež sľúbiť, že sa dovtedy zdrží držby akejkoľvek strelnej zbrane.

Videozáznamy odhalili, že aj niekdajší plavec Klete Keller sa podieľal na násilnom vniknutí do priestorov vládnej budovy, počas ktorého zahynulo päť osôb. Počas incidentu mal mať na sebe bundu amerického olympijského tímu. Keller reprezentoval USA na OH v rokoch 2000, 2004 a 2008, na jeho konte spod piatich kruhov sú dve zlaté, dve strieborné a jedna bronzová medaila.

V stredu 6. januára tisíce priaznivcov dosluhujúceho prezidenta Donalda Trumpa vniklo do priestorov Kapitolu, v ktorom zasadali jeho obe komory a mali formálne potvrdiť víťazstvo Joea Bidena v minuloročných prezidentských voľbách.

Rodák z Las Vegas sa v minulosti v podcaste Olympijského kanála sťažoval, že napriek úspechom na športovom poli je teraz len chudobným zamestnancom a prezentoval pocit, že je v tomto smere nedocenený. Agentúra AP pripomenula, že Keller mal problémy aj v osobnom živote a po rozvode býval desať mesiacov v aute. Na základe verdiktu súdu sa tiež nemohol stýkať so svojimi deťmi. Vyzdvihol však pomoc rodiny pri snahe preniesť sa cez ťažké časy.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA