Sociálne siete

Šport

Vlhová v slalome v Semmeringu bez pódia, druhé kolo jej vyšlo viac ako prvé

Vlhová v slalome v Semmeringu bez pódia, druhé kolo jej vyšlo viac ako prvé

GLOBAL NEWS

Zverejnené:

Upravené: 29. decembra 2020 o 22:00

4

ZDROJ: Petra Vlhová, SITA/AP Photo/Gabriele Facciotti

29. december 2020 09:59 SITA, redakcia

BRATISLAVA – Slovenská reprezentantka Petra Vlhová obsadila 4. miesto v utorkovom slalome Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní v rakúskom Semmeringu. Dvadsaťpäťročnej Liptáčke nevyšlo najmä prvé kolo, po ktorom jej patrila šiesta priečka. V druhom zaútočila na pódium, zajazdila tiež šiesty najlepší čas, ale stačilo jej to napokon iba na posun o dve priečky nahor. Premiérové prvenstvo v SP v kariére si vyjazdila Švajčiarka Michelle Gisinová, ktorá o 11 stotín sekundy odsunula na druhú priečku domácu Katharinu Liensbergerovú, až tretiu skončila Američanka Mikaela Shiffrinová (+0,57 s).

„S druhou jazdou som spokojnejšia ako s prvou. Dnes som nemala na prvú trojku, pretože súperky dnes podali maximálne výkony. Dnes to sedelo pretekárkam, ktoré jazdia čisto a vedia púšťať lyže. Som rada, že som sa posunula v druhom kole o dve priečky, aj štvrté miesto je však dobré. Nebolo to jednoduché po pokazenom prvom kole. Máme červené číslo líderky seriálu a každý odo mňa teraz čaká víťazstva, dnes som rada aj za štvrtú pozíciu,“ povedala Vlhová do kamier RTVS po skončení pretekov.

Koniec nadvlády

V utorok sa skončila slalomová nadvláda Petry Vlhovej a Mikaely Shiffrinovej, až do Semmeringu 2020 vo Svetovom pohári okrem spomenutej dvojice nevyhrala najtočivejšiu disciplínu iná pretekárka od 10. januára 2017. V kalendárnom roku Petra Vlhová vyhrala pred utorkom všetky slalomy SP – v Záhrebe, Flachau, Kranjskej Gore a dvakrát v Levi. Gisinová jej teda zrušila stopercentnú úspešnosť v tomto smere.

Petra Vlhová v utorok nepridala jubilejné 40. pódium z pretekov SP, najbližšie na to bude mať šancu až v úvode januára v slalome v chorvátskom Záhrebe, kde bude obhajovať triumf z minulej sezóny. Na ten sa bude pripravovať v Taliansku. Slovenka pred dvoma rokmi v Semmering vyhrala obrovský slalom a v slalome skončila druhá. Semmering je úzko spojený s Vlhovou aj tak, že presne na deň presne pred 8 rokmi v tomto stredisku ako 17-ročná debutovala v seriáli SP jedenástym miestom v slalome.

Petra Vlhová je aj po utorkovom slalome v Semmeringu líderkou hodnotenia disciplíny aj celkového poradia SP. V slalome nazbierala zatiaľ 250 bodov, druhá Gisinová ich má na svojom konte 225 a tretia Liensbergerová 200. V celkovom poradí SP má Vlhová 515 bodov, o 88 menej ich získala druhá Gisinová (427) a tretia je už Shiffrinová (335).

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA