Sociálne siete

ÚVOD SLIDER

Krátkozrakosť našej armády je krátkozrakosť našich partnerov, tvrdí Zelenskyj

Zverejnené:

Upravené: 18. marca 2024 o 8:42

127

Zdroj: Newsbook.com

REKLAMA

Globalnews

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj povedal, že v kontexte vojny na Ukrajine je krátkozrakosť obranných síl „zjavnou krátkozrakosťou niektorých partnerov“.

ZdrojVideopríhovor prezidenta Zelenského

„Kanada je vďačná, že sa pripojila k našej koalícii bezpilotných lietadiel. Je to zbraň, ktorá sa ukázala ako mimoriadne účinná. A v takýchto ťažkých vojnových podmienkach je krátkozrakosť našej armády očividnou krátkozrakosťou niektorých partnerov.“

Zelenskyj sa poďakoval partnerom Ukrajiny, ktorí tento týždeň poskytli alebo prijali balíky podpory.

„Spojené štáty – ďakujem vám za balík pomoci. A je veľmi dôležité, aby sa obnovila stabilita na podporu našej obrany. Práve teraz, a je to naša ukrajinská obrana v tejto vojne, ktorá rozhoduje o tom, či bude Putin schopný rozšíriť zónu trosiek v Európe a vo svete. Zastaviť ho teraz je najvýhodnejšie pre všetkých,“ povedal prezident.

Poďakoval tiež Dánsku za ďalší balík obrannej pomoci a Nemecku za „týždenné kroky na podporu našej krajiny a ľudu“, ako aj všetkým štátom, ktoré sa pripojili k českej iniciatíve na nákup granátov pre Ukrajinu. Zelenskyj osobitne poznamenal, že Grécko „jasne chápe hrozby pre každého v Európe“.

„Chcem dnes tiež vyzdvihnúť francúzske vedenie v Európe – oceňujeme spôsob, akým prezident Macron rozvíja strategickú perspektívu pre Európu, perspektívu skutočnej, dlhodobej bezpečnosti, ktorá je možná len vďaka Putinovej porážke v tejto vojne,“ povedal Zelenskyj.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA