Sociálne siete

ÚVOD SLIDER

Apple je pripravený priniesť umelú inteligenciu Gemini od Googlu do svojich smartfónov

Zverejnené:

Upravené: 18. marca 2024 o 8:48

131

Zdroj: Newsbook.com

REKLAMA

Globalnews

Apple rokuje o tom, aby umožnil umelej inteligencii Gemini spoločnosti Google napájať svoje telefóny iPhone funkciami AI.

Píše o tom agentúra Bloomberg s odvolaním sa na informované zdroje.

Podľa partnerov agentúry prebiehajú medzi spoločnosťami rokovania, aby spoločnosť Apple mohla licencovať Gemini na niektoré z nových funkcií, ktoré sa tento rok objavia v softvéri iPhone.

„To pripravuje pôdu pre trhák, ktorý otrasie priemyslom umelej inteligencie,“ píše Bloomberg.

Podľa zdrojov Apple tiež nedávno rokoval s OpenAI a zvažuje použitie ich modelu.

Ak bude dohoda medzi spoločnosťami Apple a Google dokončená, bude založená na partnerstve medzi týmito dvoma spoločnosťami v oblasti vyhľadávania. Spoločnosť Google, ktorá je súčasťou spoločnosti Alphabet Inc., už roky platí spoločnosti Apple miliardy dolárov ročne, aby sa jej vyhľadávač stal predvolenou voľbou vo webovom prehliadači Safari na telefónoch iPhone a iných zariadeniach.

Obe strany sa ešte nedohodli na podmienkach alebo označení dohody o AI, ani sa nedohodli na tom, ako bude implementovaná, hovoria partneri agentúry.

Dohoda poskytne spoločnosti Gemini kľúčovú výhodu oproti miliardám potenciálnych používateľov. Ale mohlo by to byť tiež znamenie, že Apple nie je tak ďaleko vo svojom úsilí o AI, ako niektorí dúfali, a hrozí ďalšou protimonopolnou kontrolou oboch spoločností.

Apple pripravuje nové funkcie v rámci iOS 18 – ďalšej verzie operačného systému iPhone – na základe vlastných modelov AI. Tieto vylepšenia sa však zamerajú na funkcie, ktoré fungujú na jeho zariadeniach, a nie na funkcie poskytované prostredníctvom cloudu. Apple preto hľadá partnera, ktorý by sa pustil do ťažkej práce generatívnej umelej inteligencie, vrátane funkcií na vytváranie obrázkov a písanie esejí na základe jednoduchých výziev.

Hovorcovia spoločností Apple a Google to odmietli komentovať. OpenAI okamžite nereagovala na žiadosť o komentár.

Od začiatku minulého roka spoločnosť Apple testuje svoj vlastný rozsiahly jazykový model – technológiu generatívnej umelej inteligencie – s kódovým označením Ajax. Niektorí zamestnanci tiež zažívajú základný chatbot s názvom Apple GPT. Technológia spoločnosti Apple je však stále nižšia ako nástroje od spoločnosti Google a ďalších konkurentov, čo robí partnerstvo s nimi lepšou voľbou, píše agentúra Bloomberg.

Dohoda so spoločnosťou Apple by bola doteraz najvýznamnejším partnerstvom spoločnosti Google pre spoločnosť Gemini. Apple má viac ako 2 miliardy zariadení v aktívnom používaní, ktoré by sa potenciálne mohli stať domovom Google Gemini neskôr v tomto roku. V januári spoločnosť Samsung Electronics Co. uviedla na trh nové smartfóny s funkciami umelej inteligencie založenými na Gemini.

Partnerstvo medzi týmito dvoma gigantmi zo Silicon Valley však pravdepodobne pritiahne pozornosť regulačných orgánov. Súčasná dohoda spoločnosti Google o vyhľadávaní so spoločnosťou Apple už bola predmetom súdneho sporu amerického ministerstva spravodlivosti.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA