Sociálne siete

ZAHRANIČIE

Maroša Šefčoviča vymenovali za spolupredsedu Rady pre partnerstvo EÚ a Spojeného kráľovstva

Do tejto funkcie ho dnes vymenovala predsedníčka EK Ursula von der Leyenová.

Zverejnené:

Upravené: 19. januára 2021 o 11:20

58

large sefcovic cbfd
ZDROJ: Maroš Šefčovič, SITA/Branislav Bibel

REKLAMA

19. január 2021 11:26 SITA, redakcia

BRATISLAVA – Podpredseda Európskej komisie (EK) pre medziinštitucionálnu spoluprácu a strategický výhľad Maroš Šefčovič sa stal spolupredsedom Rady pre partnerstvo Európskej únie (EÚ) a Spojeného kráľovstva. Do tejto funkcie ho dnes vymenovala predsedníčka EK Ursula von der Leyenová. V tlačovej správe o tom informovala Ingrid Ludviková z tlačového oddelenia Zastúpenia EK na Slovensku.

Rada, kde bude Šefčovič zastupovať EÚ, vznikla na základe dohody o obchode a spolupráci medzi EÚ a Spojeným kráľovstvom. Bude dohliadať na dosiahnutie cieľov dohody a uľahčí jej vykonávanie.

„Tento rok je začiatkom novej kapitoly v našich vzťahoch so Spojeným kráľovstvom, ktoré sa stalo treťou krajinou, ale zároveň zostane naším blízkym strategickým partnerom. V týchto dvoch dohodách – v dohode o obchode a spolupráci a v dohode o vystúpení – máme pevný základ pre vykonávanie tejto novej kapitoly. Budeme naďalej neúnavne pracovať na zabezpečení toho, aby ich litera a duch dobre fungovali v praxi,“ uviedol Maroš Šefčovič.

S cieľom podporiť dôsledné vykonávanie dohôd sa Európska komisia rozhodla zriadiť novú „službu pre dohody medzi EÚ a Spojeným kráľovstvom“, ktorá od 1. marca nahradí pracovnú skupinu pre vzťahy so Spojeným kráľovstvom.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA