Sociálne siete

ZAHRANIČIE

Pápež František: Nádejam sa, že sa podniknú konkrétne kroky na ukončenie vojny a odvrátenie rizika jadrovej katastrofy v Záporoží

Zverejnené:

Upravené: 24. augusta 2022 o 12:03

625

Pápež František pri generálnej audiencii vyslovil výzvu za mier pre Ukrajinu. Tá trpí vojenskou agresiou už šesť mesiacov.

REKLAMA

Pápež František pri generálnej audiencii vyslovil výzvu za mier pre Ukrajinu. Tá trpí vojenskou agresiou už šesť mesiacov. „Vojna je šialenstvo“ a vo vojne nikto nemôže povedať, že nie je šialený,“ vyhlásil Svätý Otec. Pri svojom poslednom augustovom stretnutí s veriacimi Svätý Otec zakončil svoj cyklus katechéz o zmysle a hodnote staroby.

Premiérka Fínska sa ospravedlnila za fotku dvoch bozkávajúcich žien na jej večierku

V Aule Pavla VI. boli prítomné taktiež skupiny ukrajinských utečencov s deťmi. Na prednom zábradlí bola viditeľná ich žlto-belasá zástava. V príhovoroch jednotlivým jazykovým skupinám pápež poďakoval osobitne Poliakom za prijatie ukrajinských detí a ich zaradenie do školského vyučovania.

Pápež František sa vyjadril aj k aktuálnej téme, ktorou je Záporožská jadrová elektráreň. „Obnovujem svoju výzvu vyprosovať od Pána pokoj pre milovaný ukrajinský ľud, ktorý už šesť mesiacov trpí hrôzou vojny. Nádejam sa, že sa podniknú konkrétne kroky na ukončenie vojny a odvrátenie rizika jadrovej katastrofy v Záporoží,“ uviedol. Ďalej pripomenul, že za vojnu platia nevinní „a tí, ktorí profitujú z vojny a obchodu so zbraňami, sú zločinci, ktorí zabíjajú ľudstvo.“

Zdroj: Vatican News

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA