Sociálne siete

ZAHRANIČIE

Pri streľbe v gay klube v Colorade zahynulo päť ľudí

Zverejnené:

Upravené: 21. novembra 2022 o 10:18

252

zdroj: Facebook

REKLAMA

GLOBALNEWS

Pri sobotňajšej streľbe v nočnom gay klube v americkom meste Colorado Springs zahynulo päť ľudí. Ďalších 18 ich bolo zranených, informoval dnes server CNN. Polícia zadržala jedného podozrivého, ktorý je zranený. K motívu sa úrady zatiaľ nevyjadrili.

Útočník strieľal v nočnom podniku Club Q, v ktorom sa podľa médií schádzajú členovia komunity LGBT+, v sobotu v noci miestneho času. Podľa vyjadrenia klubu strelca premohli návštevníci.

Policajti obdržali okolo 11:57 miestneho času (7:57 SEČ) niekoľko volaní o pomoc, po ktorých na miesto dorazilo 11 sanitiek. Polícia plánuje tlačovú konferenciu na ráno miestneho času.

„(Polícia) vo vnútri našla jedného človeka, o ktorom sa domnievame, že je podozrivým,“ uviedla predstaviteľka coloradskej polície Pamela Castrová, podľa ktorého dotyčného ošetrujú lekári. Neupresnila, či podozrivého zahŕňa do počtu zranených ľudí.

Club Q na facebooku vyjadril sústrasť obetiam a ich rodinám. „Tento nezmyselný útok na našu komunitu nás zdrvil,“ píše sa vo  vyhlásení . V klube sa podľa agentúry AFP v sobotu konala akcia „zahŕňajúca všetky možné rodové identity a štýly vystúpení“ k príležitosti medzinárodného dňa na pamiatku zavraždených transgenderových osôb, ktorý pripadá na 20. novembra.

Erdogan diskutoval o obilnom koridore a rozhovory s Ukrajinou s Putinom

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA