Sociálne siete

ZAHRANIČIE

Severná Kórea vypálila balistickú raketu, uviedlo Japonsko

Zverejnené:

Upravené: 10. januára 2022 o 8:55

541

zdroj: Facebook

REKLAMA

GLOBALNEWS

Severná Kórea zrejme v stredu vypálila cez svoje východné pobrežie balistickú strelu, uviedlo Japonsko. Juhokórejská armáda oznámila vystrelenie bližšie neurčeného projektilu.

V prípade potvrdenia by sa jednalo o prvé tohtoročné vypálenie rakety severokórejským režimom, ktoré prišlo len pár dní po tom, čo sa tamojší vodca Kim Čong-un zaviazal k rozvoju armády vzhľadom na nestabilnú medzinárodnú situáciu.

Irán sľúbil pomstu za zabitie Solejmáního, ak sa Trump nepostaví pred súd

Odpálenie strely oznámila ako prvá japonská pobrežná stráž, podľa ktorej mohlo ísť o balistickú raketu. Neuviedla však ďalšie detaily. Juhokórejský generálny štáb potom uviedol bez ďalších podrobností, že cez východné pobrežie KĽDR vyletela neidentifikovaná strela.

Severná Kórea minulý rok v októbri odskúšala nový typ balistickej strely odpaľovaný z ponorky. Test vzbudil obavy u regionálnych mocností aj Spojených štátov, pretože by dával autoritárskemu režimu k dispozícii technológiu pre nepozorované vypálenie rakiet.

Testovanie balistických striel zakazujú Severnej Kórei rezolúcie Bezpečnostnej rady OSN. Pchjongjang pred niekoľkými mesiacmi vypálil novo vyvinutú protilietadlovú strelu a krátko predtým vyskúšal doteraz neznámu údajne hypersonickú raketu. Nedávno tiež skúšobne odpálil balistické rakety a navádzané strely s plochou dráhou letu, ktoré by mohli byť schopné niesť jadrovú hlavicu.

Twitter zablokoval účet republikánskej poslankyne, dôvod je šírenie dezinformácií o covide

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA