Sociálne siete

ZAHRANIČIE

Twitter zablokoval účet republikánskej poslankyne, dôvod je šírenie dezinformácií o covide

Zverejnené:

Upravené: 4. januára 2022 o 11:06

188

zdroj: Facebook

REKLAMA

GLOBALNEWS

Twitter v nedeľu natrvalo zablokoval osobný účet republikánskej poslankyne Marjorie Taylorovej Greeneovej za opakované porušovanie pravidiel týkajúcich sa šírenia dezinformácií o covide-19.

Účet Taylorovej Greeneovej zablokoval Twitter v minulom roku už niekoľkokrát, pretože systém umelej inteligencie v jej príspevkoch rozpoznal natoľko zavádzajúce informácie, že by mohli uškodiť ľuďom, ktorí si ich prečítajú.

Trvalý zákaz sa vzťahuje iba na súkromný účet političky @mtgreenee, jej oficiálneho účtu @RepMTG sa netýka.

HOLANDSKO: 10 000 ľudí protestovalo proti opatreniam, zasahovať musela polícia

Poslankyňa Snemovne reprezentantov, ktorá patrí k najkonzervatívnejšiemu a krídlu republikánov, mala svoj súkromný účet na Twitteri minulý rok v júli zablokovaný na jeden týždeň. Vtedy tvrdila, že koronavírus „nie je nebezpečný pre ľudí, ktorí nie sú obézni a ktorí ešte nemajú 65 rokov“.

Agentúra AP uvádza, že podľa amerického Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb (CDC) zomrelo v Spojených štátoch v súvislosti s covidom-19 skoro štvrť milióna ľudí mladších ako 65 rokov. Od začiatku pandémie v USA zomrelo asi 825.870 pacientov s koronavírusom.

Taylorová Greeneová označila politiku Twitteru za „útok na slobodu slova v komunistickom štýle“. V jej dnešnom vyhlásení uviedla, že „Twitter je nepriateľom Ameriky“.

Vandali vo Francúzsku na silvestra zapálili 874 áut, nie je to však prvý krát

REKLAMA

NAJČÍTANEJŠIE

REKLAMA

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA