Sociálne siete

ZAHRANIČIE

USA: Bývalý prezident Obama má covid, ľudí vyzýva k očkovaniu

Zverejnené:

Upravené: 14. marca 2022 o 12:05

244

zdroj: Facebook

REKLAMA

GLOBALNEWS

Bývalý americký prezident Barack Obama v nedeľu informoval cez Facebook aj Twitter, že mal pozitívny výsledok testu na nový koronavírus, pričom má mierne príznaky nákazy.

„Už pár dní ma škriabe v hrdle, ale inak sa cítim dobre,“ tweetoval Obama. Dodal, že jeho manželka, niekdajšia prvá dáma USA Michelle Obamová, mala dosiaľ negatívny výsledok testu na koronavírus. „Michelle a ja sme vďační, že sme zaočkovaní, a to aj posilňujúcou dávkou,“ napísal.

Írsko bude musieť prehodnotiť svoju neutralitu, hovorí premiér

Obama a jeho predchodcovia v prezidentskom úrade, Jimmy Carter, George W. Bush a Bill Clinton, sa spoločne so svojimi manželkami, bývalými prvými dámami, objavili vlani v marci v približne minútovom videozázname, v ktorom podporili vakcinačnú kampaň v USA a s divákmi sa podelili aj o to, čo im chýba zo života, aký viedli pred pandémiou.

„Táto vakcína znamená nádej… Ochráni vás a tých, ktorých milujete, pred touto nebezpečnou a smrteľnou chorobou,“ povedal v zmienenom videu Obama.

Bývalý americký prezident zopakoval svoju podporu pre očkovanie aj v nedeľňajšom príspevku na Twitteri. Uviedol pritom, že i pozitívny výsledok jeho testu je pre ľudí „pripomienkou“, aby sa dali zaočkovať, ak tak dosiaľ neurobili – a to aj v čase, keď počet prípadov nákazy klesá.

Napriek hlasnej kampani tzv. antivaxerov je v USA podľa údajov amerického Centra pre kontrolu a prevenciu chorôb prinajmenšom prvou dávkou vakcíny proti covidu zaočkovaných až vyše 80 percent obyvateľov vo veku päť a viac rokov.

Denné prírastky nakazených v tejto severoamerickej krajine v ostatnom čase výrazne klesli. Momentálne tam denne pribúda v priemere okolo 35-tisíc prípadov nákazy, zatiaľ čo v polovici januára to bolo v priemere až 810-tisíc prípadov.

Slovensko daruje Palestíne viac ako 200-tisíc vakcín Pfizer

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA