Sociálne siete

ZAHRANIČIE

Pápež František prijal premiéra Hegera vo Vatikáne

Zverejnené:

Upravené: 14. marca 2022 o 13:00

827

zdroj: vaticannews.com

REKLAMA

GLOBALNEWS

Išlo o Hegerovu prvú oficiálnu návštevu vo Vatikáne.

Slovenského premiéra Eduarda Hegera prijal v pondelok na osobnej audiencii vo Vatikáne pápež František. Išlo o Hegerovu prvú oficiálnu návštevu vo Vatikáne.

Heger pápežovi poďakoval za návštevu Slovenska v septembri minulého roka. „Prítomnosť Svätého Otca bola pre našu krajinu historickým momentom. Veľmi si vážim, že jeho svätosť na Slovensko pricestovala v ťažkých časoch pandémie,“ uviedol premiér.

Obaja diskutovali aj o ruskej invázii na Ukrajinu. „Zhodli sme sa, že ľudstvo sa musí uberať cestou mieru, vzájomnej solidarity, úcty a nezištnej pomoci,“ povedal Heger, ktorý ocenil pápežove snahy o nastolenie mieru na Ukrajine. Poďakoval mu aj za aktívny prístup cirkvi, ktorá na slovensko-ukrajinskej hranici pomáha ľuďom utekajúcim pred vojnou.

Heger: Pre Slovensko je dôležitá bezpečnosť a prosperita Ukrajiny

V rámci návštevy Vatikánu sa Heger stretol aj so štátnym sekretárom kardinálom Pietrom Parolinom. Podľa Hegerových slov sa zhodli na potrebe čo najskoršieho ukončenia násilia na Ukrajine.

„Odsúdili sme vojenský útok a násilný zásah do integrity Ukrajiny a vyjadrili sme podporu ukrajinskému ľudu v týchto ťažkých časoch,“ zdôraznil Heger.

Parolina informoval o krokoch Slovenska na pomoc vojnovým utečencom z Ukrajiny. „Skúsenosti z utečeneckej krízy spôsobenej vojnou na Ukrajine len potvrdili, že význam solidarity a európskej spolupatričnosti pri migračných tlakoch je nenahraditeľný,“ dodal Heger.

Írsko bude musieť prehodnotiť svoju neutralitu, hovorí premiér

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA