Sociálne siete

ÚVOD SLIDER

Útoky samurajským mečom v kostoloch v Španielsku. Zomrel jeden človek

Zverejnené:

Upravené: 26. januára 2023 o 10:37

615

zdroj: Facebook

REKLAMA

GLOBALNEWS

Zatiaľ neznámy muž dnes večer zaútočil v najmenej dvoch kostoloch na juhu Španielska, jedného človeka zabil a ďalších štyroch ľudí zranil. 

Píšu to španielske médiá. Prokuratúra potvrdila agentúram AFP a Reuters, že útok je vyšetrovaný ako možný teroristický čin. Muž, ktorého polícia zadržala, použil samurajský meč alebo obdobnú zbraň. O život prišiel podľa médií kostolník a medzi zranenými je aj jeden kňaz.

Podľa agentúry Europa Press muž útočil v dvoch kostoloch v meste Algeciras v Andalúzii. Útok na najmenej dvoch miestach potvrdila denníku El País aj polícia. Podľa informácií od kňazov, ktorých denník získal, muž útočil v centre mesta.

Denník El País napísal, že štátni zástupcovia pri celoštátnom súde Audiencia Nacional, ktorý súdi najzáväznejšie trestné činy, začali zadržaného muža vyšetrovať pre podozrenie z terorizmu. To neskôr súd a prokuratúra potvrdili aj agentúram AFP a Reuters.

Incident opísal denníku El País farár jedného z kostolov, ktorý ale nebol počas udalosti prítomný. „Podľa toho, čo mi povedali, prišiel (do kostola) moslim a začal strhávať veci z oltára. Tomu sa ihneď snažil zabrániť kostolník, a prvý útok nožom sa stal v kostole,“ povedal kňaz. Kostolník sa snažil utiecť, ale útočník ho dohnal vonku. „Útočník prišiel z kostola svätého Isidora, kde zaútočil na saleziánskeho kňaza, ktorý v ten moment slúžil omšu,“ dodal farár.

Podľa denníka El Mundo je útočník marockého pôvodu. O pravdepodobnom marockom pôvode píše aj denník El País, podľa ktorého bol zadržaný bez dokladov.

Od činu sa dištancovala miestna moslimská komunita. Predseda krajskej rady Andalúzie Juan Manuel Moreno čin odsúdil. „Neznášanlivosť nikdy nebude mať miesto v našej spoločnosti,“ uviedol.

USA žalujú Google za jeho „dominanciu“ digitálnej reklamy

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA