Sociálne siete

ÚVOD SLIDER

Zelenskyj sa stal osobnosťou roka podľa časopisu Time

Zverejnené:

Upravené: 8. decembra 2022 o 15:21

288

zdroj: Facebook

REKLAMA

GLOBALNEWS

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj bol v stredu menovaný osobnosťou roku časopisu Time po tom, čo sa na začiatku týždňa dostal do užšieho výberu desiatich jednotlivcov či skupín.

Zelenskyj stojí na čele Ukrajiny, ktorá sa od konca februára snaží zadržať ruskú inváziu do krajiny v plnom rozsahu, a stal sa tak lídrom na svetovej scéne. Dohliadal na rad víťazstiev vo vojne, ktorá z veľkej časti zastavila postup Ruska a umožnila Ukrajine znovu dobyť dobyté územia.

Ukrajinský prezident, ktorý bol predtým hercom, ktorý hral úlohu prezidenta v televíznom seriáli, sa stal pravidelnou súčasťou celého konfliktu a počas častých prejavov k ukrajinskému ľudu prejavoval vážne, ale upokojujúce správanie.

Pôsobil aj ako najvyšší predstaviteľ Ukrajiny vo vzťahu k zvyšku sveta a prosil NATO a krajiny ako Spojené štáty, aby jej prišli na pomoc a zastavili ruskú agresiu.

Medzi ďalšími kandidátmi, ktorí sa dostali do užšieho výberu, boli napríklad členka Najvyššieho súdu USA, republikánka Liz Cheneyová (R-Wyo.) alebo generálny riaditeľ spoločností Tesla a Twitter Elon Musk, ktorý sa stal Osobnosťou roka v minulom roku.

Google musí odstraňovať odkazy na preukázateľne nepravdivé informácie, rozhodol súd

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA