Sociálne siete

ZAHRANIČIE

Zelenskyj verí, že Ukrajina sa nestane členom NATO

Zverejnené:

Upravené: 15. marca 2022 o 16:03

398

Zdroj: gazeta.ru

REKLAMA

Globalnews

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj verí, že Ukrajina sa nestane členom Severoatlantickej aliancie napriek politike „otvorených dverí“ NATO. Informoval o tom denník Ukrajinská Pravda.

Podľa „Ukrajinskej Pravdy“ to povedal v prejave k lídrom krajín Spojených expedičných síl, ktoré vedú Spojené kráľovstvo.

„Je jasné, že Ukrajina nie je členom NATO. Chápeme to, sme adekvátni ľudia. Už roky počúvame o údajne otvorených dverách, ale tiež sme počuli, že nemôžeme ísť dnu. A to je pravda a treba to uznať. Som rád, že to naši ľudia začínajú chápať a spoliehajú sa na seba a našich partnerov, ktorí nám pomáhajú,“ povedal Zelenskyj.

Zdôraznil, že Ukrajina teraz netvrdí, že aktivuje článok 5 Zmluvy o NATO, žiada len o uzavretie oblohy, ktoré znemožní ruské nálety.

Elon Musk vyzval Vladimira Putina na súboj jeden na jedného za Ukrajinu

„Potrebujeme nové formáty interakcie, nové odhodlanie. A ak nemôžeme chodiť otvorenými dverami, potom musíme spolupracovať s komunitami, ktoré nám pomôžu a ochránia nás, ako je tá vaša. A máme spoľahlivé záruky,“ povedal prezident.

Spoločné expedičné sily je vojenský formát vedený Spojeným kráľovstvom. Sily môžu v prípade potreby pozostávať z Dánska, Fínska, Estónska, Islandu, Lotyšska, Litvy, Holandska, Švédska a Nórska.

Pripomeňme si, že Ukrajina, ktorá je blízkym partnerom Aliancie a priamo trpí agresiou Ruskej federácie, nebola pozvaná na stretnutie vedúcich predstaviteľov Aliancie 25. februára, hoci švédsko a Fínsko boli pozvané.

V Kyjeve horeli po ruskom ostreľovaní bytovky, zahynuli dvaja ľudia

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA