ÚVOD SLIDER
Británia nepošle na Ukrajinu stíhačky

Globalnews
Spojené kráľovstvo neplánuje poslať na Ukrajinu bojové lietadlá po tom, čo ukrajinská armáda uviedla, že uprednostňuje použitie stíhačiek F-16.
Uviedol to v pondelok tlačový tajomník britského premiéra Rishiho Sunaka, informuje denník The Guardian.
Na otázku, či Británia pošle na Ukrajinu bojové lietadlá, hovorca odpovedal nie.
„Neplánujeme to urobiť. Ukrajinci sa rozhodli vycvičiť svojich pilotov na F-16 a viete, že Royal Air Force tieto lietadlá nepoužíva,“ povedal.
Pripomeňme, že britský premiér Rishi Sunak a ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj diskutovali o vytvorení takzvanej „koalície bojovníkov“ na pondelkovom stretnutí v rezidencii Chequers.
Sunak poznamenal, že Británia bude pripravená pomôcť naučiť ukrajinských pilotov, ako používať západné stíhačky „relatívne skoro“. Podľa neho je to však dodávka bojovníkov, ktorá „nie je ľahkou úlohou“.
V deň Zelenského návštevy Londýn oznámil, že v lete začne s výcvikom ukrajinských pilotov a už spolupracuje s ďalšími krajinami na možnom poskytnutí stíhačiek F-16 Ukrajine.
-
ÚVOD SLIDER Publikované 12. marca 2025
Čína odmieta tranzit tovaru cez Rusko
-
ÚVOD SLIDER Publikované 12. marca 2025
Trump tvrdí, že existujú pozitívne signály o prímerí medzi Ruskom a Ukrajinou
-
ÚVOD SLIDER Publikované 12. marca 2025
Trump hovorí, že útoky na miesta Tesly bude nazývať domácim terorizmom
-
ÚVOD SLIDER Publikované 13. marca 2025
Putin: Súhlasíme s návrhom na zastavenie nepriateľských akcií, ale je tu niekoľko otázok