Sociálne siete

ÚVOD SLIDER

Jadrový úder Severnej Kórey „povedie ku koncu Kimovho režimu“, tvrdí pentagon

Zverejnené:

Upravené: 4. novembra 2022 o 14:25

276

Zdroj: BBC

REKLAMA

Globalnews

Americký minister obrany Lloyd Austin vo štvrtok počas stretnutia so svojím juhokórejským náprotivkom uviedol, že akýkoľvek severokórejský jadrový útok proti Spojeným štátom alebo iným krajinám by ukončil Kimov režim. Informovala o tom publikácia Politico.

Oznámenie prišlo niekoľko hodín po tom, ako Pchjongjang otestoval novú medzikontinentálnu balistickú raketu, čo opäť zvýšilo napätie v regióne.

„Akýkoľvek jadrový útok na Spojené štáty alebo ich spojencov a partnerov, vrátane použitia nestrategických jadrových zbraní, je neprijateľný a povedie k pádu Kimovho režimu,“ povedal Austin vo štvrtok.

Bidenova administratíva začlenila podobný jazyk do svojej národnej obrannej stratégie, ktorú Pentagon zverejnil minulý týždeň.

KĽDR vypálila okolo 20 balistických rakiet. Japonsko vyzvalo obyvateľov aby sa ukryli do krytov

USA a Južná Kórea uviedli, že sú znepokojené nedávnym odpálením rakiet Pchjongjangom.

Austin poznamenal, že testy „destabilizujú región“ a vyzval Pchjongjang, aby „zastavil takéto aktivity a začal seriózny dialóg“.

Severná Kórea už skôr vo štvrtok vypustila medzikontinentálnu balistickú raketu a dve balistické rakety krátkeho doletu. Medzikontinentálna balistická raketa pravdepodobne počas letu zlyhala.

Prichádza len deň po tom, čo režim Kim Čong-una vystupňoval napätie napolostrove sériou testov zbraní.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA