Sociálne siete

ÚVOD SLIDER

Putin chce odstrániť obyvateľov Chersonu

Zverejnené:

Upravené: 4. novembra 2022 o 15:09

231

REKLAMA

Globalnews

Ruský prezident Vladimír Putin povedal, že obyvatelia Chersonu by mali byť z mesta vyvezení.

Informovala o tom ruská propagandistická publikácia RIA Novosti.

Putinov priamy prejav počas kladenia kvetov na Červenom námestí: „Teraz tí, ktorí žijú v Chersone, musia byť odstránení zo zóny najnebezpečnejších nepriateľských akcií.“

Putin pokrýva deportáciu obyvateľov s údajným záujmom o ľudí.

Podľa prezidenta agresorskej krajiny „civilné obyvateľstvo by nemalo trpieť ostreľovaním, ofenzívnymi, protiútočnými a inými opatreniami“.

KĽDR vypálila okolo 20 balistických rakiet. Japonsko vyzvalo obyvateľov aby sa ukryli do krytov

  • Predtým sa uvádzalo, že ruskí okupanti presúvajú vojenskú techniku a personál z pravého na ľavý breh Dnepra v Chersonskej oblasti na pozadí nedávnych rýchlych úspechov ozbrojených síl Ukrajiny pri deokupácii regiónu.
  • 19. októbra spolupracovník Volodymyr Saldo uviedol, že takzvané vedenie Chersonskej oblasti sa rozhodlo presunúť na ľavý breh v súvislosti s údajnou prípravou protiofenzívy ozbrojených síl Ukrajiny.
  • Ruskí okupanti rozobrali pamiatky ruských veliteľov Alexandra Suvorova a Fjodora Ushakova v Chersone a vzali ich so sebou počas ich letu z mesta. Útočníci tiež ukradliokupovanému Chersonovi pamätník a pozostatky ruského kniežaťa Grigorija Potemkina, ktoré boli uložené v kostole svätej Kataríny.
  • Podľa generálneho štábu sa ruská okupačná správa Chersonskej oblasti presťahovala z Chersonu na juh, do Skadovska. Bolo tiež hlásené, že útočníci naďalej násilne evakuujú obyvateľstvo.
  • Jeden z takzvaných vodcov okupačnej „správy“ Chersonu, Kirill Stremousov, uviedol, že ruské jednotky pravdepodobne ustúpia na ľavý breh Dnepra.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA