Sociálne siete

ÚVOD SLIDER

Kirby nevylučuje rozšírenie povolenia na používanie amerických zbraní

Zverejnené:

Upravené: 4. júna 2024 o 8:27

91

Zdroj: Newsbook.com

REKLAMA

Globalnews

Poradca Bieleho domu pre národnú bezpečnostnú komunikáciu John Kirby nevylúčil možnosť rozšírenia povolenia na použitie zbraní pre Ukrajinu v budúcnosti a poznamenal, že všetko bude závisieť od situácie na bojisku.

Informoval o tom Kirby na brífingu, podľa Hlasu Ameriky.

Na otázku, o akom druhu predĺženia povolení pre Ozbrojené sily Ukrajiny by sa mohlo diskutovať, Kirby dodal, že nechce predbiehať sám seba, „pokiaľ ide o rozhodnutia, ktoré ešte neboli prijaté“.

Citát od Kirbyho:

„Ako viete, na každom kroku tejto vojny, ako sa vojna menila, podmienky na bojisku sa menili, rozvíjali sme a menili našu podporu Ukrajine. A neočakával by som, že súčasný všeobecný prístup sa v najbližších týždňoch alebo mesiacoch zmení. Uvidíme, ako sa situácia vyvinie a čo budú Ukrajinci potrebovať.

Kto môže obviniť prezidenta Zelenského z toho, že chce získať viac finančných prostriedkov a mať viac príležitostí na ich využitie? Koniec koncov, jeho krajina je naďalej pod útokmi, najmä na pozadí doterajších dôsledných snáh Ruska ohroziť Charkov, jedno z ich najdôležitejších miest na severe.

V týchto rozhovoroch s Ukrajincami budeme pokračovať. Samozrejme, že budeme. A či to povedie k ďalším zmenám v politike, zatiaľ neviem povedať. Neodvrátime sa však od potrieb Ukrajiny. A budeme sa naďalej snažiť rozvíjať našu podporu v závislosti od vývoja situácie na bojisku.“

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA