Sociálne siete

ÚVOD SLIDER

Súdny proces s Bidenovým synom sa začal v Spojených štátoch

Zverejnené:

Upravené: 4. júna 2024 o 8:15

86

Zdroj: Newsbook.com

REKLAMA

Globalnews

3. júna sa v americkom štáte Delaware začal proces s Hunterom Bidenom, ktorý bol obvinený z troch trestných obvinení v súvislosti s nelegálnym získavaním a držbou zbraní údajne pod vplyvom drog v roku 2018.

Informovali o tom CBS News.

Syn prezidenta Spojených štátov prišiel na súd v pondelok ráno, neskôr sa k nemu pripojila prvá dáma Jill Bidenová. Samotný prezident nebol na súdnom procese, ale v samostatnom vyhlásení vyjadril podporu svojmu synovi a odmietol posúdiť proces.

Hunter Biden bol obvinený v septembri 2023. Vo všetkých troch bodoch mu hrozí maximálne 25 rokov väzenia a pokuta 750 tisíc dolárov.

Hovoríme o epizóde z októbra 2018, keď syn prezidenta Spojených štátov „vedome urobil nepravdivé a fiktívne písomné vyhlásenie“ pri kúpe revolvera Colt Cobra 38SPL: povedal predajcovi zbraní v Delaware, že neužíval drogy.

Obvinenie bolo vznesené po tom, čo sa na súde rozpadla dohoda medzi Bidenom mladším a prokurátormi, podľa ktorej by sa syn amerického prezidenta vyhol súdnemu procesu a trestnej zodpovednosti.

Právnici Huntera Bidena obvinenia odsúdili a uviedli, že sú „protiústavné“ a „bezprecedentné“.

V samostatnom prípade je syn prezidenta Spojených štátov obvinený z troch trestných činov a šiestich priestupkov súvisiacich s daňovými únikmi, daňovými únikmi a poskytovaním falošných alebo podvodných daňových priznaní.

Ak bude Hunter Biden uznaný vinným, hrozí mu až 17 rokov väzenia.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA