Sociálne siete

ÚVOD SLIDER

Prvý demokratický senátor vyzval Bidena, aby odstúpil z volieb

Zverejnené:

Upravené: 11. júla 2024 o 11:23

45

large biden cdd
Zdroj: Newsbook.com

REKLAMA

Globalnews

Peter Welch z Vermontu sa stal prvým demokratickým senátorom, ktorý vyzval prezidenta Joea Bidena, aby nekandidoval na prezidenta.

Jeho slová cituje CNN.

Welch poznamenal, že „stávky sú extrémne vysoké“ a nie je možné predstierať, že si nikto nevšimol, ako Joe Biden vyzeral v diskusii, a vyhnúť sa otázkam, ktoré sa objavili potom, napriek rešpektu voči prezidentovi.

„Chápem, prečo chce prezident Biden kandidovať na prezidenta. Už nás raz zachránil pred Donaldom Trumpom a chce to urobiť znova. Mal by však prehodnotiť, či je na to najlepším kandidátom. Podľa môjho názoru nie. Preto pre dobro našej krajiny vyzývam prezidenta Bidena, aby odstúpil z pretekov,“ povedal Peter Welch.

Ďalej povedal, že viceprezidentka Kamala Harrisová sa ukázala ako dobrá líderka a v strane sú aj ďalší „mladí, energickí guvernéri a demokratickí senátori v vratkých štátoch“.

Vermont tradične hlasuje za demokratov a senátor to osobitne zdôraznil. „Prezident Biden a viceprezidentka Harrisová tu dosiahli lepší výsledok ako kdekoľvek inde. Ale obyčajní Vermonteri sa obávajú, že tentoraz nebude schopný vyhrať, a sú vystrašení vyhliadkou na ďalšie Trumpovo prezidentské obdobie,“ povedal.

Vermont sa stal prvým senátorom a už 10. členom Kongresu z Demokratickej strany, ktorý vyzval Bidena, aby odmietol účasť na voľbách.

Začiatkom tohto týždňa ďalší traja demokratickí senátori vyjadrili pochybnosti o Bidenových šanciach na víťazstvo.

Na uzavretom stretnutí amerického prezidenta Joea Bidena s demokratickými kongresmanmi v utorok 9. júlasa neuskutočnili žiadne významné hlasy, ktoré by ho vyzvali, aby stiahol svoju kandidatúru z prezidentských volieb.

8. júla Biden ubezpečil darcov kampane, že zvolieb neodstúpi a navrhol, aby sa už nevracali k neúspešným debatám a sústredili sa na víťazstvo.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA