Sociálne siete

ÚVOD SLIDER

Elon Musk oznámil implantáciu čipu Neuralink druhému pacientovi

Zverejnené:

Upravené: 11. júla 2024 o 11:18

59

Zdroj: Newsbook.com

REKLAMA

Globalnews

Neuralink sa pripravuje na implantáciu mozgového čipu druhému pacientovi približne o týždeň. Oznámil to zakladateľ spoločnosti Elon Musk, píše Bloomberg.

Počas diskusie na platforme X miliardár a niekoľko zamestnancov spoločnosti Neuralink hovorili o schopnostiach súčasného zariadenia a budúcich vyhliadkach, ako je liečba paralýzy a straty pamäti.

V krátkodobom horizonte sa spoločnosť zameriava na pomoc pacientom s traumatickými poraneniami mozgu a poraneniami chrbtice tým, že im umožní ovládať smartfóny a počítače silou myslenia. Za týmto účelom implantuje zariadenie s názvom „Telepatia“.

Elon Musk poznamenal, že dlhodobým cieľom je zmierniť „civilizačné riziká AI“. Tvrdí, že Neuralink s tým môže pomôcť vytvorením „užšej symbiózy medzi ľudskou a digitálnou inteligenciou“. Miliardár povedal, že myšlienkou „je posilniť ľudí superschopnosťami“.

Tím tiež diskutoval o budúcich generáciách zariadenia. Zakladateľ spoločnosti Neuralink uviedol, že pacienti so staršími modelmi by mali mať možnosť upgradovať na novšie.

Pripomeňme, že začiatkom roka 2024 Neuralink implantoval čip prvému pacientovi – bol to Nolan Arbo, ktorý bol po nehode ochrnutý pod ramenami. Vďaka zariadeniu mohol muž hrať videohry, surfovať po internete a pohybovať kurzorom na svojom notebooku silou myšlienok.

Krátko po prvej operácii sa objavili niektoré problémy so zariadením. Softvérové zmeny, ktoré spoločnosť vykonala, však umožnili pomôcť Nolanovi Arbovi obnoviť mnohé možnosti zariadenia.

Následne americký Úrad pre kontrolu potravín a liečiv (FDA) dal zelenú spoločnosti Neuralink, aby implantovala mozgový čip druhej osobe. Nedávno vyšlo najavo, že spoločnosť sa pripravuje na operáciu, ale rozhodli sa plán odložiť.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA