Sociálne siete

ÚVOD SLIDER

Scholz opäť sľubuje, že bude brániť „každý štvorcový centimeter“ NATO

Zverejnené:

Upravené: 3. júna 2024 o 15:07

93

Zdroj: Newsbook.com

REKLAMA

Globalnews

Nemecký kancelár Olaf Scholz verí, že hrozba zo strany Ruska bude pokračovať, preto Berlín posilní svoju vlastnú obranu a pomôže pri obrane členov Severoatlantickej aliancie.

Podľa n-tv to Scholz povedal v nedeľu na Východonemeckom ekonomickom fóre v meste Bad Saarow v spolkovej krajine Brandenbursko.

Podľa nemeckého kancelára bol „zlomový bod“ v nemeckej politike, ktorý oznámil v roku 2022, nevyhnutný, aby ukázal Rusku: „Sme pripravení brániť každý štvorcový centimeter územia NATO pred útokmi.“

Verí, že diplomacia bude úspešná len z pozície sily.

„A keďže hrozba z Ruska pokračuje, my a ďalší spojenci sme sa minulý rok rozhodli nasadiť ďalšie jednotky v pobaltských štátoch a v budúcnosti tam natrvalo rozmiestniť celú brigádu. Je to prvé pre Nemecko a Bundeswehr,“ zdôraznil Scholz.

Šéf nemeckej vlády tiež uviedol potrebu rozhodných reforiem v ekonomike „zameraných na posilnenie našej konkurencieschopnosti“.

Predtým Scholz obrazne prirovnal Severoatlantickú alianciu k obrazu mušketierov a parafrázoval ich známy slogan: „Všetci za jedného, jeden za všetkých“.

Vyzval tiež európske krajiny, aby poskytli Ukrajine viac vojenského vybavenia zo svojich zásob.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA