Sociálne siete

ÚVOD SLIDER

V severnom Izraeli zúria rozsiahle požiare v dôsledku ostreľovania z Libanonu

Zverejnené:

Upravené: 4. júna 2024 o 7:54

91

ohen
Zdroj: Unsplash.com

REKLAMA

Globalnews

Rozsiahle požiare zúria v severnom Izraeli už viac ako 13 hodín v dôsledku útoku rakiet a dronov z Libanonu.

Informoval o tom The Times of Israel.

Izraelská hasičská a záchranná služba uvádza, že viac ako 30 hasičských zborov teraz bojuje s plameňmi, ktoré zúria na severe.

Vo vyhlásení hasiči poznamenali, že v súčasnosti nie sú ohrozené životy ani domovy ľudí a dodali, že „tvrdo pracujú na ochrane komunít a majetku“.

Hasiči uviedli, že požiar zúri už viac ako 13 hodín, pričom si všimol intenzívne horúčavy, ktoré teraz zachvátili oblasť.

Izraelské obranné sily uviedli, že pomáhajú pri hasení požiaru a že šesť záložníkov utrpelo menšie zranenia v dôsledku vdýchnutia dymu. Boli prevezení do nemocnice.

Palestínske hnutie Hamas spustilo 26. mája raketový útok na jednu z oblastí Tel Avivu v centre Izraela prvýkrát za posledné mesiace. Izraelská armáda neskôr zasiahla zariadenie v Rafahu, ktoré podľa IDF využívali militanti.

Najmenej 45 ľudí bolo zabitých, viac ako 200 ľudí bolo zranených. Izraelský premiér Benjamin Netanjahu označil nálet za „tragickú chybu“.

24. mája Medzinárodný súdny dvor v predbežnom rozhodnutí v rámci medzištátnej sťažnosti podanej Južnou Afrikou proti Izraelu v súvislosti s operáciou v pásme Gazy nariadil Izraelu, aby okamžite zastavil ofenzívu v južnom meste Rafah.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA