ÚVOD SLIDER
Trump hovorí, že vychádza s Kim Čong-unom a plánuje s ním pokračovať v spolupráci

Globalnews
Americký prezident Donald Trump povedal, že plánuje pokračovať v spolupráci so severokórejským vodcom Kim Čong-unom.
Na spoločnej tlačovej konferencii s japonským premiérom Shigeru Ishibom Trump povedal, že považuje za „veľmi veľké požehnanie pre všetkých, že on (Kim Čong-un) vychádzame spolu.“
„Môžem vám povedať, že Japonsku sa táto myšlienka páči, pretože ich vzťahy s ním nie sú veľmi dobré [vzťahy Japonska so Severnou Kóreou],“ povedal Trump.
Americký prezident zdôraznil, že ak dokáže mať vzťahy nielen s Kim Čong-unom, ale aj s inými ľuďmi po celom svete, kde „sa zdá, že sú ťažkosti“, potom to bude „obrovská výhoda pre svet, nielen pre Spojené štáty“.
Publikácia pripomína, že počas svojho prvého prezidentského funkčného obdobia sa Trump stretol s Kim Čong-unom na troch stretnutiach: v Singapure, Hanoji a na kórejských hraniciach – vtedy po prvýkrát úradujúci americký prezident vkročil na územie KĽDR.
Ich diplomacia nepriniesla konkrétne výsledky, hoci Trump sa o rokovaniach vyjadril priaznivo a povedal, že jadrová hrozba zo strany KĽDR „už neexistuje“.
Ako viete, Pchjongjang teraz aktívne dodáva Rusku zbrane a poskytuje armádu na účasť na nepriateľských akciách proti Ukrajine.