Sociálne siete

ZAHRANIČIE

Babička kryla vnuka pri porušovaní zákona. Kúpila mu spreje a nechala ho skúšať graffiti

Zverejnené:

Upravené: 14. januára 2022 o 9:15

232

zdroj: Facebook

REKLAMA

GLOBALNEWS

Unikátne podozrenie z trestného činu rieši pražská polícia, ktorá v nedeľu prichytila 11-ročného sprejera, ktorého kryla jeho vlastná 71-ročná babka. Tá mu dokonca spreje aj kúpila, informuje pražská mestská polícia na sociálnej sieti.

Ako uviedli, chlapec videl na internete videá a zaujala ho tvorba graffitov. Jeho babka ho podporila v tom, aby si ich vyskúšal. Kúpila mu spreje a vybrala sa s ním do pražských ulíc.

Práve pri sprejovaní múrov na Plynárnej a Krnkovej ulici ich videl žeriavnik, ktorý zavolal na políciu, informoval ich o dvojici, ktorú aj detailne opísal. Taktiež prezradil polícii ich aktuálnu pozíciu.

Hlas navrhuje vyplatiť 200 eur každému dôchodcovi bez ohľadu na očkovanie

Hliadka našla babičku s vnukom na MHD zastávke. „Babička povedala hliadke, že to ona kúpila vnukovi spreje, aby si to skúsil. Vraj to videl na internete a zaujímalo ho to,“ uviedla polícia. Výsledkom tohto experimentu je niekoľko žlto-modrých nápisov na stenách a chodníkoch. Najväčší bol meter vysoký a 1,6 metra široký.

„Mestskí strážnici odovzdali prípad štátnej polícii. Bez ohľadu na výšku spôsobenej škody sa sprejerstvo vždy vyšetruje ako podozrenie z trestného činu,“ dodali.

Kanadská provincia Quebec zavedie zdravotnú daň pre nezaočkovaných

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA