Sociálne siete

ZAHRANIČIE

Kanadská provincia Quebec zavedie zdravotnú daň pre nezaočkovaných

Zverejnené:

Upravené: 13. januára 2022 o 13:35

417

zdroj: Facebook

REKLAMA

GLOBALNEWS

Kanadská frankofónna provincia Quebec radikálne zasiahne proti občanom, ktorí odmietajú očkovanie proti covidu. Špeciálne pre nich bude platiť v najbližších týždňoch novo zavedená daňová povinnosť pomenovaná „zdravotná daň“.

Podľa quebeckého premiéra Françoisa Legaulta títo ľudia predstavujú významnú finančnú záťaž pre svojich spoluobčanov. Opatrenie sa nebude vzťahovať na ľudí, ktorí očkovanie zo zdravotných dôvodov podstúpiť nemôžu. Informovala o tom dnes agentúra AFP.

Desať percent obyvateľov, ktorí zatiaľ nemajú ani jednu dávku očkovania, nesmie „škodiť“ zvyšným 90 percentám, uviedol Legault. Neočkovaní ľudia predstavujú podľa premiéra polovicu všetkých prípadov na jednotkách intenzívnej starostlivosti. „Chápem a cítim všeobecnú nespokojnosť voči neočkovanej menšine, ktorá podľa všetkých prepočtov zahlcuje naše nemocnice,“ dodal Legault na tlačovej konferencii s tým, že daň by mala byť pomerne vysoká.

Polovica Európy sa v priebehu najbližších týždňov nakazí Covidom, vyhlásila WHO

Osemmiliónová provincia má v nemocniciach 2742 pacientov s covidom, 255 z nich je na jednotkách intenzívnej starostlivosti.

V Quebecu od 30. decembra platia prísne opatrenia ako zákaz nočného vychádzania od 22 do 5 hodiny alebo zákaz súkromných akcií. Potvrdenie o očkovaní sa tiež vyžaduje pri vstupe do zdravotníckych zariadení, barov, divadiel či krytých športovísk.

V Quebecu v posledných troch dňoch výrazne stúpol záujem o očkovanie po tom, čo vláda ohlásila, že od 18. januára budú môcť nakupovať v štátnych obchodoch s alkoholom a marihuanou len ľudia s očkovaním proti covidu-19. Miestny minister zdravotníctva Christian Dubé na twitteri napísal, že objednávky na prvú dávku očkovania stúpli z približne 1500 denne na zhruba 6 tisíc denne.

„Maznajte“ sa s domácimi zvieratami aby ste ostali v teple, odkázala energetická spoločnosť zákazníkom

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA