Sociálne siete

ZAHRANIČIE

Biden povedal sobotňajšom rozhovore povedal, že netúži po zmene režimu v Rusku

Zverejnené:

Upravené: 28. marca 2022 o 12:14

493

zdroj: Facebook

REKLAMA

GLOBALNEWS

Americký prezident Joe Biden v nedeľu povedal, že v sobotňajšom prejave nevyzýval na zmenu režimu v Rusku. 

Biden pri návšteve Poľska vyhlásil, že ruský prezident Vladimír Putin „nemôže zostať pri moci“. Bidenove slová už skôr komentoval aj americký minister zahraničia Antony Blinken, podľa ktorého stratégiou Spojených štátov nie je zmena režimu v Rusku ani inde na svete.

„Pán prezident, chcete, aby Putin skončil v úrade? Pán prezident, vyzývali ste k zmene režimu (v Rusku),“ spýtal sa v nedeľu jeden z novinárov Bidena, keď vychádzal vo Washingtone z kostola. Americký prezident odpovedal: „Nie.“

Rusko hovorí, že „priateľské“ krajiny môžu platiť za ropu a plyn bitcoinmi či národnými menami

Biden priletel do Poľska v piatok z Bruselu, kde sa zúčastnil summitov EÚ a NATO. V Poľsku okrem iného navštívil amerických vojakov, ktorí sú tam v rámci síl Severoatlantickej aliancie, stretol sa so zástupcami humanitárnych organizácií a s ukrajinskými utečencami.

V sobotu vo Varšave predniesol prejav, v ktorom okrem iného Putina označil za vinníka vojny na Ukrajine. Povedal, že pre ruskú inváziu neexistuje žiadne ospravedlnenie, a uistil, že USA stoja pevne na strane Ukrajiny a že NATO bude v prípade útoku brániť každý centimeter územia členských štátov.

„Preboha, tento muž nemôže zostať pri moci,“ vyhlásil aj v poľskej metropole Biden. Biely dom vzápätí prišiel s vysvetlením, že Biden nevyzýval na zmenu režimu v Rusku, ale hovoril o tom, že je potrebné, aby Putin stratil moc nad ukrajinským územím aj v širšom regióne.

Kim Čong-un potvrdil pokračovanie raketového vývoja

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA