Sociálne siete

ÚVOD SLIDER

Britský minister obrany sa v Kyjeve stretol so Zelenským a Reznikovom

Zverejnené:

Upravené: 10. júna 2022 o 15:27

291

Zdroj: emol.com

REKLAMA

Globalnews

Britský minister obrany Ben Wallace pricestoval do Kyjeva na rokovania s prezidentom Volodymyrom Zelenským a ministrom Alexejom Reznikovom o ďalšej pomoci so zbraňami.

“Zbrane, financie, sankcie sú tri veci, v ktorých Spojené kráľovstvo dôsledne ukazuje svoje vedúce postavenie pri podpore Ukrajiny. Vážime si takúto naozaj reálnu, jednotnú prácu, keď slová, komunikácia neustále idú do akcie. Som vďačný ministrovi obrany Benovi Wallaceovi a jeho tímu za túto návštevu, ako aj Spojenému kráľovstvu ako celku, vláde, predsedovi vlády za pomoc, “povedal Zelenskyj.

Lavrov bude v Turecku rokovať o obnovení rokovaní s Ukrajinou

Okrem Reznikova a Zelenského boli prítomní aj minister vnútra Denis Monastyrsky a vedúci prezidentskej kancelárie Andrij Jermak.

Minister Wallace povedal, že v histórii Ukrajiny a Veľkej Británie je veľa spoločného, pretože Ukrajinci teraz, rovnako ako Briti počas druhej svetovej vojny, bojujú proti fašistickému režimu, ktorý má číselnú výhodu, ale zároveň je nepriateľ na pokraji kolapsu kvôli odvážnej a múdrej taktike ukrajinských vojsk. Ubezpečil, že Ukrajina, rovnako ako Británia, nikdy nemá žiadne ťažkosti.

TRAGÉDIA: Muž autom vpálil do davu detí v Berlíne, pri incidente zomrela učiteľka

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA