Sociálne siete

ÚVOD SLIDER

Čína za posledný deň zaznamenala vôbec najvyšší denný prírastok prípadov covidu-19

Zverejnené:

Upravené: 24. novembra 2022 o 12:20

599

zdroj: Facebook

REKLAMA

GLOBALNEWS

Čína za posledných 24 hodín zaznamenala najvyšší denný prírastok prípadov covidu-19 od začiatku pandémie pred takmer tromi rokmi. Vyplýva to z oficiálnych údajov. Bez započítania importovaných prípadov pribudlo za stredu 31 444 nových prípadov nákazy koronavírusom, z ktorých bolo 3927 symptomatických a 25 517 asymptomatických.

Počet nových prípadov prekonal doterajší rekord z 13. apríla, kedy ich bolo 29 317. Jeden nakazený zomrel. Čína od začiatku pandémie priznala 5232 obetí koronavírusu.

Čínska metropola Peking informovala o 509 nových prípadoch infekcie koronavírusom u ľudí s príznakmi a 1139 prípadov u ľudí bez príznakov choroby covid-19. O deň skôr to bolo 388 symptomatických a 1098 nových asymptomatických prípadov.

Čínske úrady zaviedli už v stredu ďalšie opatrenia, aby obmedzili rýchly nárast prípadov ochorenia covid-19, a zvýšili tak obavy investorov o ekonomiku. Mestá po celej Číne, vrátane hlavného mesta Pekingu a finančného centra Šanghaja, uzavreli nákupné strediská a parky. Zaviedla tiež obmedzenie pohybu osôb prichádzajúcich odinakiaľ.

Čínske proticovidové opatrenia, ktoré sú v súčasnosti najprísnejšie na svete, podnietili nespokojnosť v celej krajine a ovplyvnili produkciu niekoľkých výrobcov vrátane taiwanskej spoločnosti Foxconn, najväčšieho dodávateľa iPhonov spoločnosti Apple.

Kosovo a Srbsko dospeli k dohode, skončí tým ťahavý spor o poznávacie značky áut

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA