Sociálne siete

ZAHRANIČIE

Google po novom odkryl na mapách pre verejnosť ruské základne

Zverejnené:

Upravené: 18. apríla 2022 o 19:05

584

zdroj: Facebook

REKLAMA

GLOBALNEWS

Spoločnosť Google sprístupnila vo svojich internetových mapách verejnosti detailné satelitné snímky všetkých ruských vojenských a strategických základní, zariadení, letísk, lietadiel alebo bojových strojov.

Podľa serveru Armyinform sa tak stalo v pondelok, používatelia na internete a na sociálnych sieťach obratom začali publikovať fotografie a umiestnenie ruských stíhačiek, odpalísk balistických rakiet alebo napríklad jedinej lietadlovej lode, ktorú Moskva vlastní, Admirala Kuznecova.

V pondelok v noci sa pod paľbu dostala ďalšia železničná stanica na východe Ukrajiny

Doteraz boli fotografie týchto objektov zámerne zastrené, Google sa však podľa všetkého rozhodol vzhľadom na rokovanie Kremľa vo vojne k zmene. Najnovšie je tak možné identifikovať pozíciu štartu medzikontinentálnych balistických rakiet. Iní sa môžu pozrieť na to, ako na satelitných snímkach vyzerajú ruské stíhačky Su-57 v letovom testovacom stredisku ruského ministerstva obrany.

Ďalší používatelia publikovali snímky skladu jadrovej munície pri Murmansku, ostatní môžu posúdiť pokrok na Admirálovi Kuznecovovi, ktorý je momentálne odstavený a prechádza rekonštrukciou.

Podľa serveru túto novinku Googlu uvítajú predovšetkým ľudia z vojenského prostredia, bežní užívatelia si ale tiež môžu prísť na svoje, keď budú napríklad „hľadať údajný bunker ruského prezidenta Vladimira Putina“.

Elon Musk sa nepripojí k správnej rade Twitteru, tvrdí spoločnosť

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA