Sociálne siete

ZAHRANIČIE

Muž sa chcel nechať očkovať do falošnej ruky aby získal Greenpass, teraz čelí obvineniu

Zverejnené:

Upravené: 5. decembra 2021 o 15:22

613

zdroj: Facebook

REKLAMA

GLOBALNEWS

V meste Biella na severe Talianska prišiel vo štvrtok do očkovacieho centra muž, ktorý si chcel nechať aplikovať vakcínu proti covidu-19 do silikónovej protézy. Sestra ale jeho úskok odhalila, informovala agentúra AFP. 

Päťdesiatnik chcel získať covidový pás vyššej úrovne, takzvaný super zelený pás, ktorý bude od pondelka v Taliansku potrebný na vstup do vnútorných priestorov barov či reštaurácií a kín.

Podľa AP išlo o 57-ročného zubára, ktorý momentálne nemôže vykonávať svoju profesiu, pretože sa odmietol očkovať, čo je v Taliansku pre pracovníkov v zdravotníctve povinné.

Prípad sa stal vo štvrtok večer v meste Biella v kraji Piemont. Protéza bola veľmi kvalitná, ale keď sa zdravotná sestra dotkla mužovej ruky, pojala podozrenie a požiadala muža, aby vyzliekol košeľu. Keď zistila, že ide o protézu, muž ju požiadal, aby robila „ako by nič“, čo sestra odmietla. Muž teda neuspel a opustil očkovacie miesto. Teraz sa oň zaujímajú úrady, kde sa má zodpovedať zo snahy o podvod.

Spojené štáty, EÚ, Británia a Kanada oznámili nové sankcie proti Bielorusku kvôli organizovaniu migrácie do EU

„Tento prípad by mohol byť smiešny, ak by sa netýkal tak vážnej záležitosti, takéto správanie je neprijateľné vzhľadom na obete, ktoré si pandémia vyžiadala na ľudských životoch aj v ekonomických a sociálnych ohľadoch,“ napísal na facebooku šéf regionálnej vlády kraja Piemont Alberto Cirio.

Aj talianska vláda kvôli zhoršujúcej sa epidemickej situácii v predchádzajúcich týždňoch prijala sprísňujúce opatrenia proti šíreniu koronavirusu. Od pondelka budú v krajine platiť dva druhy covidových pasov, takzvaný super zelený pas, potvrdzujúci očkovanie či prekonanie covidu-19, bude potrebný do vnútorných priestorov reštaurácií, kín či divadiel.

Plyn v budúcom roku zdražie pre všetkých

Zelený pas, teda potvrdenie o negatívnom teste, bude naďalej potrebný okrem iného na pracovisku a tiež pre cestovanie verejnou dopravou, kde bude novo potrebný aj pre regionálne spoje a miestnu verejnú dopravu; doteraz bol potrebný pre diaľkové spoje.

V Taliansku je proti covidu-19 očkovaných 85 percent populácie staršej ako 12 rokov. Tento týždeň miestny liekový regulátor AIFA schválil očkovanie aj pre deti od päť do 11 rokov. V Taliansku sa s ním začne od 16. decembra.

Počet nových prípadov koronavírusu v Juhoafrickej republike sa za deň takmer zdvojnásobil

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA