Sociálne siete

ZAHRANIČIE

Pri banskom nešťastí na Sibíri zahynulo 52 ľudí, tragédiu nikto neprežil

Zverejnené:

Upravené: 26. novembra 2021 o 13:31

217

zdroj: Facebook

REKLAMA

GLOBALNEWS

Pri banskom nešťastí v ruskej Kemerovskej oblasti na Sibíri dnes podľa predbežných údajov zahynulo 52 ľudí.

Medzi obete boli započítaní aj niekoľkí záchranári. Úradujúci minister pre mimoriadne udalosti Alexander Čuprjanin ráno naznačoval, že počet obetí bude pravdepodobne narastať. Ďalej uviedol, že do dnešného rána bola prerušená záchranná akcia. Pod zemou pritom zostávalo 38 baníkov.

„Podľa predbežných údajov v šachte nezostal nikto živý. Zahynulo 52 ľudí, vrátane záchranárov,“ uviedol Čuprjanin pre ruskú spravodajskú agentúru TASS.

Čítajte tiež: TALIANSKO: Ľudia sa na párty cielene nakazujú covidom

O urýchlenej evakuácii baníkov z bane Listvjažnaja kvôli požiaru informovalo ruské ministerstvo pre mimoriadne situácie. V tom čase pod zemou pracovalo 285 ľudí, z ktorých sa 239 podarilo evakuovať.

Gubernátor Kemerovskej oblasti Sergej Civiljov po nešťastí povedal, že v bani zostalo 46 baníkov, z ktorých 11 zomrelo. Podľa generálnej prokuratúry požiar podľa všetkého vypukol po vznietení metánu.

Záchranári baníkov lokalizovali, ale nemohli sa k nim dostať a ani sa im s nimi nepodarilo nadviazať kontakt.

Popoludní oznámilo ministerstvo pre mimoriadne situácie, že nie je žiaden kontakt s jednou zo šesťčlenných záchranárskych čiat. Stalo sa tak vo chvíli, keď bol záchranárom daný pokyn, aby baňu opustili kvôli zvýšenej koncentrácii metánu v štôlňach a hroziacej explózii.

NASA spustila misiu „DART“ na ochranu zeme pred zrážkou s vesmírnym telesom

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA