Sociálne siete

COVID19

TALIANSKO: Ľudia sa na párty cielene nakazujú covidom

Zverejnené:

Upravené: 25. novembra 2021 o 19:33

617

zdroj: Facebook

REKLAMA

GLOBALNEWS

Prokuratúra v talianskom Bolzane sa zaoberá súkromnými večierkami, ktoré Taliani navštevujú, aby sa dobrovoľne nakazili koronavírusom.

Čítajte viac: USA: Vodič zabil počas vianočného sprievodu najmenej päť ľudí, vyše 40 zranil

O fenoméne informovali lekárske úrady v Južnom Tirolsku, kde sa týchto akcií podľa nich zúčastňujú predovšetkým mladí. Niekoľko účastníkov takýchto akcií už skončilo v nemocnici aj na jednotke intenzívnej starostlivosti.

Podľa lekárov sa ľudia chcú nakaziť koronavírusom, aby získali protilátky a potvrdenie vo forme covid certifikátu. To je možné dostať na dobu do 180 dní od uzdravenia z choroby.

Ďalšími možnosťami je sa nechať zaočkovať alebo mať negatívny test. Covidový certifikát je v Taliansku nevyhnutný pri vstupe na pracovisko, barov či posilňovní.

NASA spustila misiu „DART“ na ochranu zeme pred zrážkou s vesmírnym telesom

„Zdravotnícke úrady už zaznamenali niekoľko prípadov, keď sa ľudia nakazili na týchto stretnutiach zámerne,“ oznámil juhotirolský zástupca regionálneho epidemického koordinátora Patrick Franzoni. „V uzavretej miestnosti, kde je pozitívny človek s variantom delta, sa ľahko nakazí päť až desať ľudí.“

O dobrovoľný prenos nákazy sa podľa neho pokúšajú predovšetkým mladší ľudia, ktorí podceňujú nebezpečnosť choroby covid-19. „Mnohí si myslia, že je to taká chrípka. Ale popravde povedané dopady môžu byť dlhodobé a mladí tiež môžu skončiť v nemocnici,“ dodal Franzoni.

Podľa úradov je medzi obyvateľmi Južného Tirolska výrazne menší záujem o očkovanie. Zaočkovanosť v regióne na hranici s Rakúskom je o viac ako desať percent nižšia ako vo zvyšku Talianska, kompletné očkovanie proti covidu-19 majú takmer tri štvrtiny Talianov.

Nová tabletka od Pfizeru má znižovať riziko ochorenia COVID-19 o 89 percent

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA