Sociálne siete

ZAHRANIČIE

Pri dopravnej kontrole v Nemecku zastrelili dvoch policajtov

Zverejnené:

Upravené: 31. januára 2022 o 13:59

482

zdroj: Facebook

REKLAMA

GLOBALNEWS

Neznámi páchatelia ráno v Nemecku zastrelili dvoch policajtov pri rutinnej cestnej kontrole. Incident sa odohral okolo pol piatej ráno v blízkosti mesta Kusel v spolkovej krajine Porýnie-Falcko.

Páchatelia zatiaľ chytení neboli. „Polícia intenzívne pátra po utečených páchateľoch a zaisťuje stopy na mieste činu. Popis páchateľov ani vozidlá, ktoré používajú, nie je k dispozícii. Smer ich úteku nie je známy. Najmenej jeden z páchateľov je ozbrojený,“ uviedla polícia vo vyhlásení.

Podľa stanice Deutsche Welle pri strete zomrel 29-ročný policajt a 24-ročná policajtka. Policajti si boli schopní privolať pomoc, ale posily im po príchode nedokázali pomôcť, uviedla agentúra AP.

Putin telefonoval s Macronom, kritizoval Západ za ignorovanie „základných obáv“ Ruska

Žena bola mŕtva už pred ich príchodom, jej kolega zomrel krátko potom. Policajné odbory GdP informovali, že zastrelená policajtka stále študovala na policajnej akadémii.

Nemecký denník Bild uviedol, že dvojica informovala dispečing o zastavení podozrivého auta, v ktorého kufri zrejme objavila zastrelenú zver. V druhej správe už ohlásila streľbu. „Strieľa na nás,“ uviedli podľa informácií denníka policajti. Vyšetrovatelia z tejto správy usudzujú, že išlo o viac páchateľov. Podľa denníka mohlo ísť o pytliakov, ktorí pri sebe nosia zbrane.

Premiérka západonemeckého Porýnia-Falcka Malu Dreyerová a minister vnútra Roger Lewentz vyjadrili nad streľbou hlboký šok. „V myšlienkach sme s príbuznými. Je to strašný zločin. Sme veľmi rozrušení, že dvaja mladí ľudia prišli o život pri výkone služby,“ uviedli vo vyhlásení, kde oznámili, že na znamenie smútku nariadili stiahnutie vlajok na pol žrde.

Polícia rozšírila pátranie po podozrivých aj na susednú spolkovú krajinu Sársko a uzavrela cestu, na ktorej sa strieľalo.

USA dokončujú plány na presmerovanie plynu do Európy, pokiaľ Rusko preruší dodávky

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA