Sociálne siete

Ekonomika

Bill Gates: „Je potrebný globálny výskum, svet musí byť pripravený na pandémie“

Zverejnené:

Upravené: 16. novembra 2021 o 8:05

865

zdroj: Facebook

REKLAMA

GLOBALNEWS

Je potrebné globálne výskumné úsilie v hodnote desiatok miliárd dolárov, aby sa zabezpečilo, že svet bude lepšie pripravený na ďalšiu pandémiu, ktorá môže byť oveľa horšia ako Covid, povedal Bill Gates, uvádza TheGuardian.

Čítajte tiež: Francúzsko opäť začne s výstavbou jadrových reaktorov

Zakladateľ tiež Microsoftu povedal, že tento „znepokojivý“ počet úmrtí a ekonomických škôd spôsobených koronavírusom by mal viesť k financovaniu projektov zameraných na zlepšenie vakcín, liečby a diagnostických testov, ktoré budú potrebné na účinnejšie zvládnutie ďalšej pandémie.

V rozhovore s bývalým ministrom zdravotníctva Spojeného kráľovstva Jeremym Huntom pre thinktank Policy Exchange Gates uviedol, že rozpočty na výskum a vývoj by sa mali zamerať na slabé stránky zapríčinené rýchlym šírením Covidu po celom svete. „Viete, nemali sme vakcíny, ktoré blokujú prenos. Máme vakcíny, ktoré vám pomáhajú s vaším zdravím, ale len mierne znížili prenos,“ povedal. „Potrebujeme nový spôsob očkovania.“

Mazurek si odmietol vymeniť rúško za respirátor, z rokovacej sály ho vykázali

Covid vakcíny čiastočne blokujú prenos vírusu, ale sú účinnejšie pri prevencii závažných ochorení. Panel odborníkov na účinnosť vakcíny, ktorý sa podieľa na vládnom výbore Sage, odhaduje, že ochrana pred infekciou je 65 percent po dvoch injekciách AstraZeneca a 75 percent po dvoch dávkach Pfizeru, pričom obe ponúkajú približne 95-percentnú ochranu pred hospitalizáciou. Imunita však časom klesá.

Miliardár Bill Gates už dlho propaguje „budúce pandémie“ ktoré jemu usilovnému investorovi prinesú do jeho pokladne miliardy dolárov prostredníctvom testov a očkovania.

Odmena 100 eur sa vzťahuje na všetkých zamestnancov v školstve, nie len učiteľov

V rozhovore s bývalým britským ministrom zdravotníctva Jeremym Huntom na COP26 Gates načrtol svoju víziu globálnej pracovnej skupiny pre pandémiu, bude financovaná z peňazí daňových poplatníkov.

Nová tabletka od Pfizeru má znižovať riziko ochorenia COVID-19 o 89 percent

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA