Sociálne siete

ZAHRANIČIE

Polícia v Manchestri rieši prípad dobodaného 16-ročného chlapca

Zverejnené:

Upravené: 26. januára 2022 o 9:20

372

zdroj: Facebook

REKLAMA

GLOBALNEWS

Polícia v Manchestri zatkla päť tínedžerov v súvislosti so smrťou 16-ročného Brita Kennieho Cartera.

Ten bol v sobotu večer prevezený do nemocnice s bodnými ranami a zraneniam podľahol, informovalo rádio LBC. Na niektorých miestach v Británii majú s útokmi nožom, najmä medzi mladistvými, dlhodobý problém.

Vyšetrovatelia zadržali päť chlapcov vo veku 15 až 17 rokov na podozrenie z vraždy. Jeden z podozrivých sa polícii vydal sám.

Pakistanku odsúdili na smrť za rúhanie na sociálnej sieti

K násilnému činu došlo krátko pred 19. hodinou v sobotu. „Mal iba 16 rokov a oficiálne bol identifikovaný ako Kennie Carter,” uviedla superintendantka Caroline Hemingwayová, ktorá má vyšetrovanie na starosť.

„Ako policajtka a matka dospievajúceho syna myslím na Kennieho rodinu, ktorej poskytneme maximálnu podporu prostredníctvom našich špeciálne vyškolených policajtov,” dodala.

Problém s útokmi nožom (knife-crime) je na niektorých miestach v Británii veľmi vážny, najmä medzi mladistvými, ktorí u seba nôž často nosia – či už zo strachu o bezpečnosť, alebo kvôli tomu, že sa zaplietli s gangmi.

Len za posledný rok došlo v Anglicku a Walese k viac ako 44 tisícom útokov, kde bol nôž alebo iný ostrý predmet použitý ako zbraň.

Superindendantka vyzvala mladistvých, aby zvážili, či je potrebné chodiť po uliciach s nožom vo vrecku. Kennieho smrť je podľa nej ďalším dôkazom, ako toxickému problému britská spoločnosť čelí.

„V riešení tohto problému neustúpime a spoločne s partnermi v našej komunite urobíme všetko pre to, aby sme zabránili ďalším stratám na životoch mladých ľudí,” dodala Hemingwayová.

,,Svet sa po pandémii vráti do normálu za niekoľko mesiacov“ tvrdí šéf farmaceutickej firmy Pfizer

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA