Sociálne siete

ZAHRANIČIE

V USA sa v noci prehnalo 14 tornád: Zahynuli dvaja ľudia a ďalších päť bolo zranených

Zverejnené:

Upravené: 11. decembra 2021 o 11:09

739

zdroj: Facebook

REKLAMA

GLOBALNEWS

Časť USA zasiahli v noci z piatku na sobotu silné búrky, niekoľko ľudí prišlo o život.

V štáte Arkansas sa tornádo prehnalo domom pre seniorov, kde zahynuli dvaja ľudia, päť ďalších sa zranilo. V južnom Illinoise sa niekoľko ľudí zranilo po páde strechy v sklade firmy Amazon.

Tornádo podľa miestnych médií udrelo v obci Monette v štáte Arkansas na domov pre seniorov s kapacitou približne 90 lôžok. Po cca hodine a pol sa podarilo evakuovať všetkých obyvateľov domova, z ktorých sa niektorí schovali v suteréne. Dvaja ľudia v domove zomreli, päť ľudí sa zranilo.

K skladu firmy Amazon v meste Edwardsville v Illinoise sa podľa agentúry AP zišli desiatky vozidiel záchranárov. Nie je ale jasné, koľko ľudí bolo vo vnútri budovy, keď ju zasiahla silná búrka až tornádo.

Japonský miliardár a ďalší dvaja členovia posádky dorazili na Medzinárodnú vesmírnu stanicu

Podľa stanice CNN v noci z piatku na sobotu platila výstraha pred silnými búrkami na území, kde žije zhruba 55 miliónov obyvateľov Spojených štátov. Najvyšší stupeň výstrahy platil nie len v štátoch Arkansas, Oklahoma, Tennessee či Missouri.

Stanica tiež uviedla, že päť amerických štátov zasiahlo najmenej 14 tornád.

Odborníci sa podľa CNN obávajú tzv. „nočných tornád“. „Podľa štatistík pri nočných tornádach zomiera dvakrát viac ľudí, než pri tornádach počas dňa,“ uviedol meteorológ Dave Hennen. Nočné tornáda sú častejším úkazom v južnejších štátoch ako Arkansas, Tennessee či Kentucky.

V Barcelone odhalili zatiaľ najvyššiu vežu baziliky Sagrada Familia

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA