ZAHRANIČIE
Americký módny návrhár Virgil Abloh zomrel po boji s ťažkou rakovinou

GLOBALNEWS
Vo veku 41 rokov zomrel v nedeľu americký módny návrhár Virgil Abloh, ktorý už niekoľko rokov bojoval s rakovinou krvných ciev.
Správu potvrdila aj jeho rodina na Instagrame. „Všetci sme po tejto hroznej správe šokovaní. Virgil nebol len geniálny dizajnér a vizionár, bol to aj človek s krásnou dušou a veľkou múdrosťou,“ uviedol predseda a výkonný riaditeľ skupiny LVMH (Louis Vuitton Moët Hennessy) Bernard Arnault, pre ktorú tvoril Virgil pánske kolekcie.
Čítajte viac: Einsteinov rukopis sa vydražil za viac ako 11 miliónov eur
Vo vyhlásení Ablohovej rodiny na jeho instagramovom účte sa uvádza, že návrhár uplynulé dva roky bojoval so zhubným a vysoko invazívnym nádorom krvných ciev.
„Od určenia diagnózy v roku 2019 sa rozhodol bojovať v súkromí. Podstúpil množstvo náročných liečebných postupov. Napriek tomu viedol niekoľko významných inštitúcií v oblasti módy, umenia a kultúry,“ napísala jeho rodina na sociálnej sieti.
Zobraziť tento príspevok na Instagrame
Bill Gates: „Je potrebný globálny výskum, svet musí byť pripravený na pandémie“
-
ÚVOD SLIDER Publikované 10. marca 2025
Médiá odhalili podrobnosti o podmienkach, ktoré Maďarsko predkladá EÚ v súvislosti so sankciami voči Rusku
-
ÚVOD SLIDER Publikované 11. marca 2025
Trumpov vyslanec plánuje tento týždeň odcestovať do Moskvy, aby sa stretol s Putinom
-
ÚVOD SLIDER Publikované 10. marca 2025
Trump môže v apríli navštíviť Čínu
-
ÚVOD SLIDER Publikované 11. marca 2025
EÚ sa pripravuje na to, že Maďarsko zablokuje protiruské sankcie