Sociálne siete

DOMOV

Heger reagoval na vyjadrenia ambulantných poskytovateľov, jeho výrok nebol mierený proti lekárom

Zväz ambulantných poskytovateľov totiž vo štvrtok označil slová Hegera, podľa ktorého núdzový stav potrebujeme preto, aby si lekári nebrali dovolenky, za nemiestne a dehonestujúce.

GLOBALNEWS-REDAKCIA

Zverejnené:

Upravené: 19. marca 2021 o 16:27

28

Minister financií a dočasne poverený minister zdravotníctva Eduard Heger, foto: SITA/Branislav Bibel

SITA

BRATISLAVA – Výrok ministra financií a dočasne povereného ministra zdravotníctva Eduarda Hegera nebol v žiadnom prípade mierený proti lekárom. V reakcii na vyjadrenia Zväzu ambulantných poskytovateľov (ZAP) to uviedol Róbert Buček z tlačového odboru Ministerstva financií SR. Zväz totiž vo štvrtok označil slová Hegera, podľa ktorého núdzový stav potrebujeme preto, aby si lekári nebrali dovolenky, za nemiestne a dehonestujúce. Výrok ministra však podľa Bučeka slúžil na ukážku dôležitosti a nevyhnutnosti núdzového stavu, ktorý je aj nástrojom na mobilizáciu zdravotníckych kapacít. Eduard Heger ubezpečil Zväz ambulantných poskytovateľov, že si veľmi dobre uvedomuje únavu zdravotníkov. Aj to je podľa neho dôvod, pre ktorý vláda prijala opatrenia na posilnenie zdravotníckych kapacít zo zahraničia.

„Minister Eduard Heger si váži obetu lekárov, sestier a všetkých zdravotníkov, ktorí v prvej línii zachraňujú životy každým svojím úkonom. Veľmi mu záleží na tom, aby si toho bol vedomý každý občan SR,“ uviedol Buček. Ako dodal, minister si svoju rolu uvedomuje a podniká kroky, ktoré vedú k ochrane, podpore a pomoci celému zdravotníckemu personálu.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA