Sociálne siete

Cestovanie

Čarovné miesta na Slovensku: Život ako na zámku? Vyskúšať si ho môžete v Pezinku

Romantika, oddych alebo nezabudnuteľná svadba? Vyberte sa do Pezinka. Nachádza sa tu čarokrásny zámok, ochutnáte vynikajúce víno a gurmáni si tiež prídu na svoje.

Zverejnené:

Upravené: 4. júna 2021 o 5:16

936

zamokpezinok
Palace Art Hotel Pezinok, zdroj: Amazing Places

REKLAMA

BRATISLAVA – Okolie Bratislavy ponúka hneď niekoľko možností, ako tráviť romantický víkend vo dvojici, ale aj oddych v prekrásnom prostredí a miesta, kde sa dá načerpať energia do ďalších dní. Úžasnú atmosféru zažijete len 20 kilometrov od hlavného mesta. Priamo v Pezinku sa nachádza jedno kúzelné miesto – Palace Art Hotel Pezinok. Nudiť sa tu určite nebudete. V okolí je toho dosť, stačí si len vybrať.

Zámok s novovybudovaným hotelom má za sebou čaro histórie. Pôvodne ho vlastnili Pálffyovci a siaha až do 13. storočia, keď mal titul vodný hrad. V minulosti čelil obliehaniu, ale aj rozsiahlemu požiaru. Teraz mu však nový život vdýchol jeho nový majiteľ a vybudoval tu vinárstvo, expozície a, samozrejme, samotný hotel so 48 izbami.

pezinok izby

Najlepšie izby na zámku boli vždy pripravené pre kráľa – ROYAL APARTMENT, zdroj: www.palacearthotel.sk

Na zámku sa môžete oddávať nerušenému oddychu, môžete tu však zažiť toľko aktivít, že nemusíte vyjsť z areálu. Ak sa rozhodnete, že nič iné vám netreba, tak sa pripravte na intenzívny zážitok v podobe prehliadky zámku, kde je pripravená Galéria umeleckého skla, Pálffyho expozície a zbierka JAWA motoriek zas poteší nejedno mužské oko. Dámy si zatiaľ môžu odskočiť na kozmetiku.

V areáli zámockého parku môžete aj športovať, ráno si ísť zabehať alebo vyskúšať si nordic walking, zacvičiť si jógu alebo sa len tak poprechádzať. Jazierko dotvára tú pravú atmosféru, kde majú svoje miesto aj kačky a nádherné pávy. A vedeli ste, že Zámocký park dal ešte v roku 1844 vybudovať František Pálffy a od roku 1963 je kultúrnou pamiatkou?

Všetko o víne a jeho histórii vám zas prezradia v Zámockom vinárstve, ktoré sa nachádza priamo pod zámkom a ukrýva 800-ročné pivnice s apoštolskými sudmi, barikovú pivnicu so stovkami sudov, ale aj Vinohradnícke múzeum. Nájdete tu biele, ružové, ale i červené víno.

zamok pezinok

Palace Art Hotel Pezinok, zdroj: www.palacearthotel.sk

Svadba, z ktorej vám padne sánka

Veľkolepá kapacita tohto areálu ale ponúka aj ďalší rozmer – v priestoroch sa konajú svadby, na ktoré sa využíva Zlatá sála Kataríny Pálffy s kapacitou 200 hostí. Ak túžite po svadbe snov, našli ste to správne miesto. Banketová miestnosť so 150-ročnou históriou očarí nejednu nevestu s osem metrom vysokým stropom a so zlatou štukovou výzdobou. Zlatou bodkou je trojmetrový krištáľový luster. A ak budú chcieť svadobní hostia nadhľad, poslúži im elegantný dvojposchodový balkónik.

Najstaršia sála zámku s fascinujúcim maľovaným stropom zas ponúka tematiku hrdého rytiera. Rytierska sála Jána Krušiča má nádhernú drevenú podlahu, dokáže prijať 50 svadobných hostí.

Niečo aj pre gurmánov

Osobitný prístup cítiť aj vďaka gastronomickému zážitku, ktorý tu na vás čaká. Pre tých najnáročnejších je to prémiová gastronómia v Palffy restaurant.

jedlo peznok

O gurmánsky zážitok sa postará Martin Novák. Zdroj: www.palacearthotel.sk

Postará sa o to  šéfkuchár Martin Novák, ktorý pripravuje najmä pochúťky z lokálnych surovín. Ak navyše milujete francúzsku kuchyňu, ste na správnom mieste. Martin Novák je odborníkom práve na ňu. „Ak prídete k nám, tak za zážitkom ako do divadla, kina alebo na koncert. Varím zo srdca a som patriot, preto hľadám cesty, aby vznikli výborné chute z domácich surovín doladené vínom a vytvorili náš spoločný zážitok,“ hovorí šéfkuchár Martin.

Ak hľadáte jednoduché stolovanie, ale stále s gastronomickým zážitkom, tak potom neobíďte Zámockú viechu, v ktorej na chvíľu zabudnete, že sa nachádzate v centre mesta. Nad hlavami sa vám budú týčiť stredoveké klenby. Rodinná atmosféra poteší každého gurmána a aj milovníka vín, pretože za chutným jedlom si tu musíte dať pohár dobrého vínka.

pivnica

Zámocké vinárstvo, zdroj: www.palacearthotel.sk

Ako princezná či kráľ?
vianocny pezinok

Vianočná atmosféra, zdroj: Amazing Places

Čaká vás život ako na zámku a to doslova. Wellnesový svet, ktorý nájdete na zámku, splní očakávania aj toho najnáročnejšieho klienta. Relax ako má byť – pohoda a príjemné teplo zabezpečí aj nadštandardná vírivka, ktorá je prepojená s oddychovou zónou.

Čo môže byť lepšie na imunitu ako sauna? Elegantne riešený saunový svet s tlmeným osvetlením poskytne návštevníkom ten správny relax a dodá silu. A nesmú chýbať ani zážitkové sprchy či vyhrievané ležadlá.

Pod rukami profesionálnych masérov nadobudnete pocit znovuzrodenia. Uľaví sa vám od bolesti a stresu. Ak ste doteraz nevyskúšali masážnu sviečku, tak neváhajte. Okrem toho si môžete dopriať aj značkové ošetrenie tváre a inovatívnu starostlivosť o celé telo. Hotový luxus.

sauna

Sauny ponúkajú dokonalý relax, zdroj: www.palacearthotel.sk

Čo robiť v okolí?
vinice v okoli

Vinice v okolí Modry, foto: Martina Baumann

Okolie Pezinka je známe najmä vďaka kvalitným vínam, určite preto nezabudnite zájsť do niektorých miestnych pivníc či pozrieť si vinohrad. O víne sa tu naozaj hovorí často, ale keďže je tento kraj bohatý na vinice, niet sa čomu čudovať, že miestni sú na svoju produkciu právom hrdí.

V okolí tiež nájdete množstvo ďalších vínnych pivničiek, ktoré pozývajú k ochutnaniu lokálnej produkcie. Tunajší vinári sú veselí ľudia so zmyslom pre humor, radi sa s vami porozprávajú a prezradia vám svoj príbeh. Počas sezónny vínnych ciest je to skutočný zážitok, ktorý treba aspoň raz v živote vyskúšať.

Odporúčame Svätojurský náučný chodník, vybehnite sa pozrieť i na Pezinskú Babu alebo zrúcaninu hradu Biely Kameň v Malých Karpatoch.

Svätý Jur či Modra ponúka skvelé potulky mestom, vynikajúcu zmrzlinu a aj kúsok histórie. Navštíviť môžete napríklad Malokarpatské múzeum v Pezinku či Múzeum slovenskej keramickej plastiky v Modre, Schaubmarov mlyn či Červený Kameň, nádherný hrad v obci Častá.

Viac o kúzelných miestach nielen na Slovensku nájdete na TU. Pripravené v spolupráci s českým startupom Amazing Places.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA