Sociálne siete

DOMOV

MATOVIČ: Hlasovanie o Ficovi bude vizitkou celej koalície

Zverejnené:

Upravené: 2. mája 2022 o 10:29

518

zdroj: Facebook

REKLAMA

GLOBALNEWS

Šéf OĽaNO a minister financií Igor Matovič má obavy, ako zahlasuje Sme rodina.

Slovensko bude v prípade plynu konať podľa toho, ako sa dohodne Európska únia. Skonštatoval to v nedeľňajšej diskusnej relácii TA3 V politike minister financií Igor Matovič. Zároveň pripustil, že Slovensko sa nevie zo dňa na deň odpojiť od ruských energií.

„Ako sa Európska únia dohodne, tak budeme konať. Ja verím, že to bude v súlade so zdravým rozumom,“ vyhlásil Matovič. V takej dôležitej bezpečnostnej otázke ako je plyn, by sme podľa neho nemali konať ad hoc. Dodal, že Slovensko „nemá na to“, aby sa len tak zo dňa na deň dokázalo odpojiť od ruských energií.

Minister zároveň ubezpečil, že 1,3 miliardy eur, ktoré vláda avizovala na pomoc ľuďom so zdražovaním, je plne vykrytých. Opatrenia, ktoré sa skladajú z okamžitej aj systematickej pomoci, podľa neho zasiahnu tých, ktorí to potrebujú.

Prvá dáma USA Jill Bidenová navštívi Slovensko a Rumunsko

V súvislosti s rozhodovaním Národnej rady o žiadosti prokuratúry na vydanie súhlasu na vzatie do väzby lídra Smeru a poslanca Roberta Fica uviedol, že parlament bude podľa neho rozhodovať o tom, či má mať Fico rovnaké práva ako obyčajní ľudia.

Dodal, že z pohľadu koalície sú obavy, ako zahlasuje Sme rodina. Toto hnutie je podľa Matoviča v ťažkej situácii pre obvinenie poslanca Martina Borguľu. „Možno aj trošku kalkulujú s tým, že keď teraz oni podržia Fica, potom zase Fico podrží ich,“ myslí si Matovič. Hlasovanie v tejto veci bude podľa neho vizitkou celej koalície.

Heger pre BBC: Odstrihnutie od ruského plynu spôsobí problémy, ale musíme byť odvážni

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA