Sociálne siete

DOMOV

Prokurátor doručil ministerke návrh na podanie dovolania v prípade väzby Jaroslava H.

Najvyšší súd SR vyhovel sťažnosti obvineného finančníka Jaroslava H. a vo štvrtok 7. januára rozhodol, že bude stíhaný na slobode.

GLOBAL NEWS

Zverejnené:

Upravené: 17. marca 2021 o 16:42

49

Na snímke Mária Kolíková, foto: SITA

SITA

BRATISLAVA  – Ministerka spravodlivosti SR Mária Kolíková (Za ľudí) dostala od prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry návrh, aby podala dovolanie vo veci väzby finančníka Jaroslava H. Špecializovaný trestný súd rozhodol o väzobnom stíhaní Jaroslava H., voči čomu podal obvinený sťažnosť. Najvyšší súd SR jeho sťažnosti vyhovel a vo štvrtok 7. januára rozhodol, že bude stíhaný na slobode. Agentúre SITA poskytol stanovisko ministerky Peter Bubla z tlačového oddelenia ministerstva spravodlivosti.

„Môžeme potvrdiť, že včera (16. marca, pozn. SITA) nám v uvedenej veci bol doručený návrh na podanie dovolania. Ide o skutočne rozsiahly podnet, s ktorým sa potrebujeme oboznámiť. Po preštudovaní podnetu a spisovného materiálu ministerka spravodlivosti následne rozhodne o prípadnom podaní opravného prostriedku vo veci,“ uviedol Bubla.

Jaroslava H. zatkla Národná kriminálna agentúra (NAKA) 1. decembra 2020. Vyšetrovateľ ho obvinil z trestných činov legalizácie príjmov z trestnej činnosti a korupcie.

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA