Sociálne siete

DOMOV

Čaputová prijala demisiu Krajniaka, dočasným vedením rezortu práce poverila Doležala

Milan Krajniak ohlásil odchod z funkcie ministra práce, sociálnych vecí a rodiny SR v pondelok 15. marca.

Zverejnené:

Upravené: 4. júna 2021 o 4:49

133

krajniak demisia
Zľava v popredí: Odchádzajúci minister práce Milan Krajniak a prezidentka Zuzana Čaputová počas podania demisie, foto: SITA/Branislav Bibel

REKLAMA

SITA

BRATISLAVA – Prezidentka Zuzana Čaputová dnes v Prezidentskom paláci prijala demisiu Milana Krajniaka (Sme rodina) na funkciu ministra práce, sociálnych vecí a rodiny SR. Dočasným vedením rezortu poverila súčasného ministra dopravy a regionálneho rozvoja Andreja Doležala (Sme rodina).

Krajniak ohlásil odchod z funkcie v pondelok 15. marca. Svoje rozhodnutie odôvodnil ako krok k čo najskoršiemu ukončeniu koaličnej krízy. Podľa jeho slov by každá koaličná strana mala urobiť isté politické gesto a ukázať, že je ochotná sa niečoho aj vzdať. Do pozície ministra bol menovaný 21. marca 2020.

Hlava štátu sa vo svojom príhovore poďakovala Krajniakovi za prácu v pozícii ministra. Ocenila všetko, čo vo svojej funkcii vykonal v záujme udržania pracovných miest. Váži si, že sa snažil viesť ministerstvo a jemu podriadené inštitúcie a organizácie tak, aby ekonomické straty spôsobené pandémiou boli čo najnižšie a aby boli ľudsky a občiansky zvládnuteľné. Váži si tiež, že v spolupráci s rezortom financií, Konfederáciou odborových zväzov a zástupcami zamestnávateľov našiel zhodu, akú podobu má mať nový systém na udržanie pracovných miest.

„Verím, že dohodnutý kurzarbeit, ktorý sme vytvorili podľa vzoru vyspelých krajín, sa stane trvalou súčasťou toho, ako budeme v budúcnosti postupovať v prípade, keby sa podobná kríza zopakovala. Bol by to dôkaz, že sa vieme aj z nešťastných a nečakaných udalostí poučiť,“ skonštatovala prezidentka. Doplnila tiež, že hoci jej nie sú celkom zrejmé dôvody Krajniakovho kroku, jeho rozhodnutie rešpektuje. Na záver dodala, že hlavnou úlohou Doležala ako člena vlády povereného vedením rezortu práce bude dočasne zabezpečiť fungovanie ministerstva až do vymenovania nového ministra. „Dočasne však v tomto prípade znamená s plným nasadením pre milióny občanov Slovenska, ktorí sú na stopercentnom fungovaní závislí,“ uzavrela Čaputová.

dolezal

Zľava v popredí: Minister dopravy Andrej Doležal, vymenovaný za dočasného ministra práce a prezidentka Zuzana Čaputová počas odovzdávania dočasného poverovacieho dekrétu. Foto: SITA/Branislav Bibel

TIEŽ BY SA VÁM MOHLO PÁČIŤ

REKLAMA